Ahmet Maranki Diyeti

Ahmet Maranki Elma Sirkesi Limon ve Ballı Zayıflama Kürü

Ahmet Maranki Elma Sirkesi Limon ve Ballı Zayıflama Kürü

Fazla kilo bazen estetik anlamda bazen de sağlık açısından kişiyi rahatsız eden bir durumdur. Bu durumdan kurtulmak için kişi çeşitli yollara başvurabilir. Bu yollar bazen sağlığı olumsuz etkilemese de bazen sağlığı ciddi anlamda tehdit edebilir. Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için kimyasal içerikli zayıflama ürünlerinin yerine doğal ürünlerden yararlanılabilir. Evde hazırlanması oldukça kolay olan zayıflama kürleri ile de sağlıklı bir şekilde kilo verilebilir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenler için Ahmet Maranki’nin zayıflama kürü denenebilir. Elma sirkesi ve bal ile hazırlanan kürün her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Her iki ürün de sağlık açısından oldukça faydalıdır. Elma sirkesi-bal ve limon karışımı ile hazırlanan kürün zayıflatıcı özelliği olduğunu belirten Ahmet Maranki bu kür ile kısa sürede kilo kaybı yaşanacağını söylemektedir. Kür sağlık açısından da oldukça faydası olan bir kürdür. Ahmet Maranki Zayıflama Kürü İçin Gerekli Malzemeler 2 çorba kaşığı elma sirkesi 2 su bardağı 1 tatlı kaşığı bal 1 dilim limon Ahmet Maranki Zayıflama Kürünün Hazırlanışı 2 su bardağı kadar su kaynatılarak ocaktan alınır. İlk sıcaklığını atan suya 2 çorba kaşığı elma sirkesi, 1 tatlı kaşığı bal eklenerek homojen bir şekilde karıştırılır. Hazırlanan karışım sabah ve akşam olmak kaydı ile aç karnına yemeklerden önce 1 fincana 1 dilim limon eklenerek içilmelidir. Mucizevi zayıflama kürü ile beraber uygun bir diyet yapılabileceği gibi diyet uygulanmadan da kür tek başına tüketilebilir. Ancak uygun bir diyet ile birlikte tüketildiğinde zayıflama süreci daha kolay ve çabuk olacaktır. Zayıflamak için kullanılan en sağlıklı yöntemlerden biri de doğal zayıflama kürleridir. Elma Sirkesi Ve Balın Zayıflama Üzerindeki Etkisi Elma sirkesi doğal bir yaşam iksiridir. Elma sirkesi ve bal karışımının vücudu kuvvetlendirici, enerji verici ve strese karşı koruma gibi mucizevi etkileri vardır. Sirkenin içinde barındırdığı potasyum, kalp kaslarını ve kas yapısını kuvvetlendirici bir etki yaratır. Ayrıca yaşanan kramplara karşı korunmak için elma sirkeli bal karışımından düzenli olarak tüketilebilir. Soğuk algınlığı ve grip gibi üst solunum yolu ile alakalı gelişen hastalıklara karşı da mucizevi kürden yararlanılabilir. Kürün bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özelliği vardır. Boğaz ağrısı ve öksürük için de yararlı bir kürüdür. Elma sirkeli kür varis, cilt lekeleri, saç bakımı, sivilce gibi daha pek çok derde derman olan şifalı bir karışımdır.

10-01-2015, 13:24 tarihinde eklendi.
Ahmet Maranki Zayıflama Yöntemleri

Ahmet Maranki Zayıflama Yöntemleri

Ahmet Maranki gerek TV programları olsun gerekse internet ortamında zayıflamak adına kişilere yardımcı olmak için birçok bilgi vermektedir. Ahmet Maranki’nin zayıflama yöntemlerini bir yazı altında toplayarak sizler için hazırladık. Yazının tamamını okuyarak Ahmet Maranki zayıflama yöntemlerine ulaşabilirsiniz. Ahmet Maranki Zayıflamak İçin Soğan Suyu Kürü: Soğan suyu kürü kilo vermek için ve diyabet hastalığına karşı şifa özelliği olan bir kürdür. 2 tane orta büyüklükte kuru soğan yarım litre suya kabuk ve püskülleri ile beraber atılarak üzerine 50 gram sirke ilave edilir. Kısık ocakta 2-3 taşım kaynadıktan sonra ocağın altı kapatılır. Hazırlanan kürün suyu süzülerek içilmeye başlanır. Düzenli içildiği takdirde zayıflamaya yardımcı olur. Ahmet Maranki Zayıflama Çayı: 30 gram ayrık otu 30 gram arpa 30 gram mısır püskülü Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Tüm malzemeler 1 litre suya eklenerek kısık ocakta 15 dakika kadar kaynatılır. Kaynayan su yarım saat kadar dinlendirilerek süzülür. Günde sabah ve akşam olmak kaydı ile 2 defa aç karnına içilir. Kısa sürede zayıflama üzerinde olumlu etkileri fark edilir. Soğan suyu kürü özellikle bölgesel zayıflama üzerinde etkili bir kürdür. Ahmet Maranki Keten Tohumu: Öğütülmüş keten tohumu tüketmenin zayıflama üzerinde olumlu etkileri vardır. Keten tohumu tek başına tüketilemezse yemeklere ilave edilerek tüketilebilir. Keten tohumunun iştahı kapatıcı ve tok tutucu özelliği vardır. Ahmet Maranki Zayıflama Tableti: Ahmet Maranki’nin onayının bulunduğu zayıflama tabletleri fazla kilolar için çözüm olabilir. Kozmetik zayıflama tableti olarak bilinen hap doğal bitkilerin özlerinden elde edilmektedir. Zayıflama tabletleri ile ayda vücut yapısına bağlı olarak 5 kiloya kadar verilebilir. Zayıflama tabletinin içeriğinde kiraz sapı, rezene, kekik, funda yaprağı gibi bitkilerin özleri bulunmaktadır. Zayıflamak için kullanılan tabletler günde üç defa 2 tablet şeklinde alınmalıdır. Ayrıca alınan tabletler bol su ile tüketilmelidir. Ahmet Maranki Zayıflamak İçin Elma Sirkesi: Elma sirkesinin yağ yakıcı ve metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Bu nedenle birçok zayıflama programında elma sirkesi yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ahmet Maranki tarafından da zayıflamak için en fazla tercih edilen doğal ürünlerden biridir. 1 su bardağı suyun içine 2 yemek kaşığı kadar elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı kadar bal ilave edilerek içilir. Hazırlanan kür günde üç defa aç karnına içilir. Ahmet Maranki Lahana Kürü: Ahmet Maranki’nin en etkili zayıflama kürlerinin başında lahana kürü gelir. Lahana kürü doğal yoldan zayıflamak isteyenler için etkili bir formüldür. 1 litre kaynamış suyun içine 6-7 adet lahana yaprağı eklenir. Lahana ilave edildikten sonra 2 dakika kadar daha kaynatılarak ocaktan alınır. Kür süzülerek aç karnına bir su bardağı şeklinde içilir. Tazı acı olabileceğinde limon ya da nar ekşisi gibi ürünler ile tatlandırılarak içilebilir.

14-01-2015, 10:11 tarihinde eklendi.
Ahmet Maranki Zayıflama önerileri

Ahmet Maranki Zayıflama önerileri

Günümüzün en önemli sağlık problemlerinden biri obezitedir. Obezite her geçen gün artmakta ve ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle fazla kilolar beraberinde daha ciddi sağlık problemlerine yol açmadan bazı önlemler alınmalıdır. Ancak zayıflamak için bilinçsiz bir şekilde diyet ya da zayıflama programlarına yönelmemek gerekir. Bu tür bilinçsiz davranışlar metabolizmanın bozulmasına ve farklı sağlık sorunlarına yol açabilir. Kilo vermek isteyen kişi kendi için mutlaka yaşına, kilo fazlalığına ve sağlık durumuna uygun bir diyet seçmelidir. Bu konuda bir diyetisyenden yardım alınabilir. Ahmet Maranki’nin zayıflamak için önerileri şu şekilde sıralanabilir; Kilo vermek isteyen kişiler mutlaka tuz tüketimine sınırlama getirmelidir. Yemek aralarında su içmemeye özen göstermelidir. Maydanoz suyu, tabletleri, mısır püskülü, sarımsak çayı, sinameki gibi bitkiler metabolizmanın daha iyi çalışmasını sağlar. Aynı şekilde öğün aralarında ya da günün her hangi bir saatinde yeşil çay, ıhlamur, papatya çayı, kiraz sapı çayı ya da rezene gibi çaylar kilo vermeye yardımcı olur. Bu tür çaylar iştahı bastırmak için de önemlidir. Gün içinde en az 2 litre kadar su tüketmeye özen gösterilmelidir. Bir ameliyat nedeni ile kilo vermek gerekmiyorsa mutlaka kilo verme süreci zamana yayılmalıdır. En ideal kilo verme oranı ayda 3-4 kilo kadardır. Uygulanan diyet, tüketilen bitki çaylarının yanı sıra vücuda uygun bir egzersiz yapılması gerekmektedir.

06-01-2015, 09:21 tarihinde eklendi.
Ahmet Maranki Zayıflama Çayı

Ahmet Maranki Zayıflama Çayı

Zayıflamak herkesin hayal ettiği, ancak çoğu zaman başaramadığı için hayal kırıklığına uğradığı bir durumdur. Zayıflamak bazı basit yöntemleri uygulayarak kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Ancak uygulanacak yöntemlerin düzenli uygulanması ve uzun vadede sürdürülmesi gerekir. Zayıflamak oldukça sabır isteyen meşakkatli bir süreçtir. Fakat zayıflamayı keyif haline getirebilecek bazı yöntemlerde vardır. Bu keyifli zayıflama yöntemlerinden biri ve en çok başvurulanı zayıflama çaylarıdır. Yazımızın devamında sıradan değil, Ahmet Maranki’nin önerdiği zayıflama çayının tarifine ulaşabilirsiniz. Düzenli tüketeceğiniz bu çay sayesinde kolay ve keyifli bir şekilde kilo vermenin zevkini yaşayabilirsiniz. Ahmet Maranki zayıflama çayı ile hem aç kalmadan hem de doğal yollardan kilo verebilirsiniz. Ahmet Maranki Zayıflama Çayı Zayıflama Çayı İçin Gerekli Malzemeler 30 gram kurutulmuş mısır püskülü 30 gram kadar arpa 20 tane kurutulmuş kiraz sapı Hazırlanışı Ve Uygulanışı: 1 litre suyun içine malzeme listesindeki malzemelerin tümü eklenir. Malzemeler karıştırıldıktan sonra 10 dakika süre ile kaynatılır. Kaynayan çay soğuması için bir kenara alınır ve soğuduktan sonra süzülür. Hazırlanan 1 litrelik zayıflama çayı güne yayılarak tamamen içilmelidir. Zayıflama çayı günlük taze olacak şekilde hazırlanıp, sabah aç karnına kahvaltıdan önce 1 su bardağı ve akşam yatmadan önce yine 1 su bardağı olacak şekilde içilmelidir. Çay tek başına içilemiyorsa limon ve bal katılarak tatlandırılarak içilebilir. Bu sayede çayın tadı daha lezzetli olur.

15-01-2015, 19:16 tarihinde eklendi.
Ahmet Maranki Zayıflatan Bitkiler

Ahmet Maranki Zayıflatan Bitkiler

Çağımızın en yaygın ve ölümcü hastalığı olarak adlandırılan obezite, gerek egzersiz programları, gerekse tıbbi tedaviler ya da sağlıklı beslenme diyetleri gibi pek çok uygulama ile tedavi edilmeye çalışılıyor. Hatta son yıllarda oldukça pahalı olan Kavitasyon, lipoliz ve liposuction gibi teknolojik imkanlar ile de kilo probleminde çözüm getirilebiliyor. Ancak bu yöntemler oldukça pahalı ve çoğu kişinin erişemeyeceği zayıflama yöntemleri arasındadır. Bu yöntemlere başvurmadan doğal yolları kullanarak da kilo kaybetmek mümkündür. Tavsiye edilen en ideal zayıflama yöntemleri doğal zayıflama teknikleridir. Bitkiler, egzersiz ve uygun diyet listeleri ile de zahmetsiz ve ekonomik bir şekilde kilo kaybı yaşanabilir. Ahmet Maranki zayıflama konusunda halkı bilgilendiren ve tıbbi eczaneden birçok bilgiyi halk ile paylaşan bir uzmandır. Ahmet Maranki yılların deneyimi ile zayıflatan bitkiler hakkında birçok bilgi paylaşıyor. Peki, Ahmet Maranki’nin paylaştığı bitkisel kürler nelerdir? Hep birlikte göz atalım. Aşırı kilo günümüzde en sıkıntılı problemlerden biri haline gelmiştir. Aşırı kiloya genetik, hareketsiz bir yaşam, yanlış beslenme gibi faktörlerden dolayı ortaya çıkabilir. Bunların yanı sıra bazı hastalıklar da kilo probleminde neden olabilmektedir. Bilinçsizce hazırlanan ve uygulanan diyet programları vücut yapısını olumsuz yönde etkiler. Sağlıklı ve bilinçli bir diyet ile beraber düzenli egzersiz ve rahatlamak için basit masaj hareketleri zayıflama üzerinde oldukça olumlu sonuçlar yaratır. Kilo vermek isteyen kişiler tuz, un ve şeker üçlüsünü hayatından tamamen çıkartamasa da mutlaka azaltmalıdır. Yemek aralarında asla su tüketilmemelidir. Mısır püskülü, maydanoz çayı ya da tabletleri, sinamaki, sarımsak çayı, soğan çayı ya da preperatları metabolizmanın aktifleşmesini sağlayarak toksinlerin dışarı atılması için kullanılabilir. Aynı zamanda yeşil çay, mısır püskülü çayı, sinemaki, rezene, ıhlamur, papatya, zencefil ve nane gibi bitkilerden hazırlanan çaylar iştahı kapatarak daha az yemek yemeye yardımcı olur. Sağlıklı zayıflama programı uygulanıyorsa gün içinde minimum 1,5-2 litre kadar su tüketilmelidir. Suya destek amacı ile şeker ilavesiz 3-4 fincan bitki çayı içmek yararlı olur. Çok acil değilse asla hızlı kilo vermek için şok diyetler uygulanmamalıdır. En ideal kilo verme oranı hafta 1 kilo ayda 4 kilo kadardır. Ahmet Maranki Zayıflama Kürleri Ufalanmış aslan pençesi 1 su bardağı kaynatılmış suya eklenerek 10 dakika kadar dinlendirilir. Hazırlanan kür günde 3 su bardağı kadar içilebilir. Her seferinde taze olarak hazırlanması gerekir. 10 gram kadar yulaf bir su bardağı suya eklenerek 10 dakika kaynatılır. Yine günde 2-3 su bardağı tüketilebilir. İnce kıyılmış maydanoz 4 su bardağı suyun içine atılarak, kısık ocakta yarım saat kadar kaynatılır. Hazırlanan kür gün boyunca tüketilir. 5 bardak suyun içine 1 tane portakal ve 3 tane limon dilimlenerek eklenir. Karışım kısık ocakta 5 dakika kadar kaynatılır. Karışım süzülerek bal ile tatlandırılır. Gün içinde 4 su bardağı kadar tüketilebilir. 1 tatlı kaşığı mısır püskülü, 1 tatlı kaşığı arpa, 1 tatlı kaşığı ayrık kökü 1 litre suya eklenerek 10 dakika kaynatılır. Karışım soğuduktan sonra süzgeçten geçirilir. Bal ve limon ile tatlandırılarak 1 günde tüketilir. 200 gram rezene, kimyon ve melekotu kökü un haline getirildikten sonra homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışımdan günde 1 çorba kaşığı tüketilir. Keten tohumu günde 1 tatlı kaşığı kadar tüketilir. Tek başına tüketilemiyorsa yoğurda karıştırılarak tüketilebilir. Sabahları kahvaltıdan önce 100 gram kadar dut yemek zayıflamaya yardımcı olabilir.

12-01-2015, 16:39 tarihinde eklendi.