Alkali Suyu Nedir?

Vücudumuz hepimizin en değerli varlığıdır. Bu varlığın tam olarak sağlıklı çalışabilmesi için bir takım standart kuralları vardır. Ph değerimiz en önemli standart değerlerimizdendir. Bağışıklığımızı ayakta tutacak olan ph değerimizin 7,4 civarında olması gerekmektedir.

Alınan besin maddelerinin alkali olması ve bunun yanında alkali su ile vücudun desteklenmesi gerekebilir. Hücrelerimizin yenilenmesi, kolay zayıflayabilmek, sağlıklı olmak, enerjik ve formda kalmak için alkali suya ihtiyacımız vardır.

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

Sularda kalite ararken yüzey gerilimine bakmak gerekir. Alkali su ile tanımlanacak olan sular yüzey gerilimi açısından az olan sulardır. Oldukça iyi emilebilme özelliği ile vücutta ihtiyaç duyulan hücrelere çok daha kolay ulaşacak ve büyük fayda sağlayacaktır.

Alkali su kullanmaya başlayan kişilerin su içme eğiliminin daha fazla olacağı gözlemlenecektir. Özellikle suyu az tüketen ve su içmekten keyif almadığı için diyet programlarına suyu dahil edemeyen kişiler alkali su tüketerek su içme eğilimine yeni bir sayfa açarlar. Cilt derisi çok daha parlak olur ve pürüzsüz bir ten yapısı büyüleyici yapar. Çünkü hücreler alkali su ile buluştukları zaman gerçek doyum noktası yakalayacak ve emilim çok daha sağlıklı olacaktır. Kuru cilt yapısı olanlar kısa zaman sonra aradaki farkı çok kolay tespit edebilecektir. Yaşlanma gecikecek ve yaşam tarzı bu yönde değişikliğe uğratıldığı için zinde hayat, hastalıklara karşı korunmuş bir bedene sahip olunacaktır.

Neden Asitler Vücudumuza Zarar Veriyor?

Asidik maddeler hücre yapısını bozguna uğratmaktadırlar. Bugün pek çok hastalık bu konu ile bağdaşmaktadır. Özellikle; kalp hastalıkları, şeker hastalığı, kemik erimesi, tansiyon problemleri, aşırı kilolu olmak ve böbrek hastalıklarında asitler gündeme gelir. Şayet vücudumuzun asit dengesinde problem oluşmuşsa bu hastalıklara meyil artacaktır.

Alkali Su Nedir?

Zararlı maddelerin ter, idrar, dışkı yolu ile dışarı atılmasını sağlayan, var olan hücreleri yenileyen ve tüm vücudun korunaklı şekilde çalışmasını sağlayan doğal karışımdır.

Alkali Su Nasıl Hazırlanır?

Kişilerin kendi belirleyecekleri bir hazırlık platformu olabilir. Ancak her zaman için günlük taze olarak hazırlanması ve taze iken tüketilmesi tavsiye olunur. Bazı kişiler hayat tarzını tam olarak alkali suya endeksleyerek, ölçüyü çoğaltarak damacana su miktarına göre karbonat temin edip çoklu hazırlık yapabilmektedir. Yemekler dahil her alanda kullanılabilecek olan alkali suyun belirli hazırlama standardı vardır.

Neye İhtiyacımız Var?

Alkali su hazırlamak oldukça kolay ve pratiktir. Yalnızca karbonat ve taze suya ihtiyaç olacaktır. Eczaneden alınacak olan karbonat ile mümkünse iyi kalitede hazır su eşliğinde hazırlanmalıdır. 2 litre güvenilir su içerisine yalnızca bir yemek kaşığı eczaneden almış olduğumuz karbonatı koyarak taneler tam anlamı ile eriyene kadar karıştırıp çözeltiyi hazırlamamız gerekir. Kullanılacak su miktarına göre ölçüler birebir oranında değiştirilerek ihtiyaca göre hazırlanabilir.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
Armes
Armes

Ben bır ayda 3 kılo vermısım cok az degıl mı bu ama ben ıkı ogun olarak yıyıyorum bu dıyetı ama o yuzden olanılır mı

09-02-2015 11:52 Yanıtla Beğen (0)
busem
busem

19 yaşındayım, boyun 1.63 69.500 gr iken basladim. 10 gün oldu ve su an 66.500 geliyorum. Bol su iciyorum, hergün 1 saat yürüyorum :) hem de gayet yokum EElimden geldiği kadar erken yiyiyorum aksam yemegini ve hedefim 15 martta kendimi 55 kilo görmek :) Bu diyeti herkese tavsiye ediyorum.Kararlılık istiyor sadece... Çikolataya hayırdiyebilecek kadar ekmeekmeği bir parca dahi yemeyecek kadar kararlılık :)

16-01-2015 13:08 Yanıtla Beğen (0)
özge
özge

hiç spor yapmadığım halde karatay beslenme şekli ile kilo verdim ve reflüm iyileşti.

30-10-2014 19:41 Yanıtla Beğen (0)
Revane
Revane

Mrb bu diyet listesi 5 gun devam ediyor cumartesi pazar ne yapicaz lutfen soyler misiniz? Tskler

25-09-2014 11:23 Yanıtla Beğen (0)
özlem
özlem

merhaba.ben 5 aydir beslenme kocu esliginde kilo vermeye calisiyorum,ama su ögun saatleri. yok 1meyveyi 4e bol 1 saatte ye.su yudum yudum...bütun gün yemek yapmak ve lokma saymakla geciyor.cok sıkıcı ve harfiyen uyulacak.7ögun ye de ye.daha dogrusu gevele.Karatay diyetini uygulamak istiyorum.164 boyum.68 kiloyum.tavsiyeler beklıyorum.

24-09-2014 06:25 Yanıtla Beğen (0)
Züleyha tayfur
Züleyha tayfur

Merhaba saglıklı beslenme diyetine baslayalı 3 haftayı gecti hiç bozmadim kitabı satır satır okudum ama malesef 100gr.bıle veremedim nerede hata fapıyorum bu yorumları defalarca okudum simdi ne yapmalıyım bilemıyorum tesekkur ederım

23-09-2014 14:28 Yanıtla Beğen (0)
DENİZ TORAN
DENİZ TORAN

Merhaba; Canan Hanım ın sağlıklı beslenme adına tecrübelerini dinledim ve günlük yaşantıma uyguladım uzun cabalar verdiğim halde istediğim hedefe ulaşamayan biriydim ama hocayı dinledikten sonra 2 ayda tam 11 kilo verdim. Tamamen sağlıklı verdiğim kilolar için canan hanıma teşekkürü bir borç bilirim.

28-08-2014 16:48 Yanıtla Beğen (0)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER