Ayça Kaya 1 Ayda 3.5 Kilo

Şu sıralar sabah programları ve sağlık programlarında adını sıkça duymaya başladığımız Uzman Dr. Ayça Kaya, verdiği tavsiyelerle adeta kendine hayran bırakıyor. Sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme konusunda bir şeyler öğrenmek için kendisini dinlemenizi tavsiye ediyoruz. Farklı diyet listelerini paylaşarak televizyon başındakilere farklı beslenme alternatifleri sunan Ayça Kaya, 1 haftada 3.5 kilo verdiren diyet listesi ile de çok konuşulmuştu.

1 hafta gibi kısa bir sürede sağlıklı yollardan 3.5 kilo vermek size zor gibi görünse de, bu diyet ile bu mümkün. Kilo fazlalığı 30 kilo ve daha üstü olanlar için 3.5 kiloya kadar kilo kaybetmenizi sağlayan bu liste, haftada en az 1 kilo vermeyi garantiliyor. İşte çok merak edilen 1 haftada 3.5 kilo verdiren Ayça Kaya diyeti…

Örnek Günlük Liste

  • Kahvaltı: 1 adet haşlanmış yumurta ya da 1 ince dilim yağsız beyaz peynir, 2 dilim çavdar ya da kepek ekmeği, yeşillik tabağı, 3-4 adet yeşil zeytin ve bir fincan şekersiz bitki çayı
  • Ara Öğün: 1 çay bardağı süt ya da 1 kase yağsız yoğurt
  • Öğle: 100 gr ızgara et, bol yeşil salata, tuzsuz ayran, 1 ince dilim kepek ya da çavdar ekmeği
  • Ara Öğün: 2 kaşık yulaf, 1 bardak ılık, yağsız süt, 1 adet mevsim meyvesi ( Muz yiyecekseniz yarım muz yiyebilirsiniz.)
  • Akşam: 4-5 kaşık zeytinyağlı taze fasulye ya da brokoli, 1 kase yağsız yoğurt, 1 kase sebze çorbası, 1 adet mevsim meyvesi.

Bu diyetin en önemli şartı, suyu baş tacınız etmek. Uyanır uyanmaz güne 2 bardak ılık su ile başlamalı ve her öğün öncesi bu 2 bardak su tüketimi tekrarlanmalı. Günde en az 10 bardak su tüketmeye özen gösterin. Böylece yağlarla birlikte toksinlerin atılımı da hızlanacaktır.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER