Basen Eritme Egzersizleri

Basenlerde oluşan yağlanma tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça yaygındır. Özellikle kadınların kabusu olan basen ve kalça büyüklüğü birçok yöntem ile etkili bir şekilde giderilebilecek bir sorundur. Ufak egzersizler ile kolaylıkla hayal ettiğiniz vücut ölçülerine kavuşabilirsiniz.

Örneğin, yüzme, bisiklet, koşma, yürüyüş gibi egzersizleri düzenli uygulayarak basenlerinizde biriken yağları eritebilirsiniz. Basenlerde oluşan yağlanma genellikle beslenme alışkanlıklarından ve aşırı kilodan kaynaklanmaktadır.

Yağ oranı yüksek olan gıdalar yerine protein yönünden zengin gıdalar ile beslenerek hem yağlanmayı önleyebilir hem de daha sağlıklı beslenebilirsiniz.

Basenleri Eritmek İçin Evde Neler Yapılabilir?

Birinci hareket, Evde kolaylıkla basenlerdeki yağlarınızı eritebilirsiniz. Tek yapmanız gereken yere uzanmak ve ayaklarınızı karnınıza doğru kaldırarak çekmektir. Bu hareket 3x10 olacak şekilde tekrarlanmalıdır.

İkinci hareket, çömelme hareketidir. Ayakta ellerinizi belinize koyarak aşağı doğru inip kalkmalısınız. Bu hareket yine 3x10 olacak şekilde tekrarlanmalıdır.

Üçüncü hareket, yere yana doğru uzanarak, tek kolunuzla yerden destek almalı, diğer kolunuzu bacağınıza koyarak, bacağınızı aşağı yukarı kaldırmalısınız. 3X10 şeklinde tekrarladığınız bu hareket sayesinde kısa zamanda kalçanızda biriken yağlar eriyecek ve kalçanızın daha da sıkılaştığını fark edeceksiniz.

Dördüncü hareket, bacak dikme hareketidir. Yere sırt üstü uzanarak bacaklarınızı aşağı yukarı kaldırmalısınız. Hareketi yaparken dizler bükülmemelidir. Bu hareket sayesinde karın ve basen bölgesinde biriken yağlardan kurtulmak için en etkili hareketlerden bir tanesidir. Yine 3x30 şeklinde tekrarlanmalıdır.

Beşinci hareket, yere sırt üstü uzanarak, eller ensede birleştirilir. Bacaklar bükülerek dirsekler dizlere değdirilmelidir. Bu hareket sayesinde kalça ve yan karın kasları harekete geçerek bölgedeki yağlar eriyebilir. Yine 3x30 olacak şekilde tekrarlanmalıdır.

Altıncı hareket, son hareketimiz ayakta sağa ve sola doğru yapılan esneme hareketidir. Bu hareket ne kadar fazla yapılırsa sonuç o kadar verimli olur. Bel, karın ve kalçada biriken yağları eritmenin en etkili yollarındandır.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER