Basen Eritmek için Yapılacaklar

Basenlerde yağlanma çoğu kadını huzursuz eden bir sorundur. Birçok yöntem ile basen eritmek mümkündür. Bu yöntemler, liposakşın, bölgesel zayıflama sağlayan haplar, lipoliz, bölgesel zayıflama egzersizleri olarak sayılabilir. Düzenli bir beslenme programı ve diyet listesi haricinde düzenli egzersiz hareketleri ile de basenlerdeki fazlalıkları eritmek mümkün olacaktır.

Basenler üzerinde etkili olan egzersizler seçildiği ve uygulandığı takdirde basen bölgesinde biriken yağların yakımı hızlanacak ve erime sağlanacaktır. Daha çok direnç egzersizi olarak bilinen egzersizlerin düzenli bir şekilde uygulanması ile basen bölgesinde toplanan yağların yakımı hızlanır ve kısa bir süre içinde sonuç gözle fark edilecek boyutlara ulaşabilir.

Basen Eritmek İçin Neler Yapılabilir?

Aşırı kilo alımına bağlı olarak vücutta önce basenler büyümeye başlar ve vücut orantısız bir hal alır. Basenlerden kurtulma isteği de bu nedenle ortaya çıkar. Biraz sabır ve azim ile basenlerdeki fazlalıklardan kurtulmak kolaylaşabilir.

Basenlerinden şikayetçi olan kişilerin yapması gerekenler

  • Basen eritmek için öncelikle asla şok diyetlere yönelmemek gerekir.
  • Yağ oranı fazla ve yüksek kalorili gıdalardan kaçınmak ve dengeli beslenerek basenleri eritmek mümkün olacaktır.
  • Öncelikle sabırlı olmak ve psikolojik olarak hazırlıklı olmak önemlidir.
  • Tüketilecek özellikle bol ılık su basenleri eritmek için etkili olur.
  • Çekirdeksiz üzüm, yulaf ezmesi, buğday, kuru kayısı ve badem ile basenlerde oluşan fazlalıklardan kurtulmak mümkün olur.
  • Basenlerini eritmek isteyen kişiler hayatından özellikle hamur işi ve tuzu azaltmalıdır. Bu durumda basenler daha çabuk form kazanacaktır.
  • Gün içinde uygulanacak egzersizler yaşamın bir parçası haline getirilerek, düzen içinde direnç egzersizleri uygulanmalıdır. Yüzme, yürüyüş, koşu, bisiklet gibi aktiviteler basen eritme konusunda etkilidir.
  • Uygulanan etkinlikler ile basenlerde incelme sağlandıktan sonra, her şey bir kenara bırakılmamalı ve düzen içinde egzersizlere devam edilmelidir. Eskisi kadar yoğun yapılmasa da evde uygulanabilecek ufak egzersizler ile sonuç korunabilir.

Basen eritmek ve fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız bu uyarılara mutlaka uymalıdır. Vaktiniz yoksa ve egzersiz yapamıyorsanız sadece gün içinde 30-45 dakikalık yürüyüşler yaparak ve sağlıklı beslenerek basenlerinizden kurtulabilirsiniz. Çünkü basenlerdeki fazlalıklardan kurtulmak için düzenli beslenme ve egzersiz şarttır.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER