Hızlı Basen Eritme Yöntemleri

Basen ve kalçalarda yağlanma çoğu kadının ortak sorunlarındandır. Basenleri hızlı ve kalıcı bir şekilde eritebilmek için üç temel esas vardır.

  • Diyet yapmak
  • Egzersiz yapmak
  • Tıbbi çareler

Basen yağlarını eritmek için diyet yapmak dendiğinde akla ilk gelen aç kalmak oluyor. Ancak basenleri aç kalmadan ve uygun bir diyet uygulayarak eritmek mümkün. Burada söz konusu rejim yaparak aç kalmak değildir. Aç kalarak uygulanan diyetler vücudu uyararak açlık krizine neden olabilir. Bu oldukça sağlıksız bir yöntemdir. Basenlerde biriken yağları eritebilmek için öncelikli olarak yağlanmanın neden kaynaklandığını tespit etmek gerekir. Kişi basenlerindeki yağlardan kurtulmak istiyorsa öncelikli olarak yaşam tarzında biraz değişiklik yapmalıdır. Basenlerde oluşan yağlar, daha çok şekerli, yağlı, kalorisi yüksek gıdaların tüketimi nedeni ile oluşmaktadır.

Basenlerinden şikayetçi olan bir kişi öncelikli olarak beslenme alışkanlıklarını gözden geçirirse ne kadar yağlı ve sağlıksız gıdalar tükettiğinin farkına varacaktır. Bu aşamadan sonra beslenme programında yapılacak değişimler ile basen bölgesindeki yağlar erimeye başlayacaktır. Bu aşamada uzman bir diyetisyenden yardım alınabilir. Bu şekilde bir beslenme programı ile hem aç kalınmayacak hem de basenlerdeki yağlardan zamanla kurtulmak mümkün olacaktır. Aynı zamanda gün içinde tüketilen su miktarının da gözden geçirilmesi gerekecektir. Vücudun ihtiyacını karşılayacak şekilde su tüketildiğinde metabolizma daha düzenli çalışacak ve zorlanmadan basenler erimeye başlayacaktır. Basenleri hızlı bir şekilde eritmenin bir diğer yolu mutlaka spor yapmaktır.

Hem sağlıklı olmak hem de istenilen vücut ölçülerine kavuşmak için hareketli bir yaşam tarzı şarttır. Basen bölgesindeki yağları eritecek birçok egzersiz vardır. Yaşam şekline, vücut yapısına ve genel sağlık durumuna göre tercih edilecek bir egzersiz ile amaca ulaşmak mümkündür. İstikrarlı bir şekilde uygulanacak hareketler ile sonuca hızlı bir şekilde ulaşılacaktır.

Basen bölgesindeki yağların erimesini sağlayacak birkaç egzersiz örneği verecek olursak;

Yürüyüş: Yürüyüş yaparak kalça ve basenlerde bulunan kaslar aktif hale gelecektir. Gün içinde tempolu olarak en az 1 saatlik yürüyüş, normalde de kişin bir yaşamının parçası olmalıdır.

Bisiklet: Bisiklet sporu ile basen, bacak ve karın bölgesi aktif bir şekilde çalışacaktır. Bisiklet sporu düzenli bir şekilde uygulandığında kilo kaybı yaşanarak ideal bir vücuda kavuşmak mümkün olacaktır.

Yüzme: Yüzme tüm vücudun aynı anda çalışmasını sağlayan oldukça zevkli bir spor dalıdır. Yüzerek kilo verilebilir ve basenlerdeki fazlalıklara veda edilebilir.

Pilates: Pilatesin oldukça fazla hareketi vardır ve bu hareketler basenlerdeki kasları hedeflemektedir. Basenlerinde problem yaşayan kişilerin tercih edebileceği en ideal egzersiz hareketlerinden biridir. Bu sayılan yöntemlerin haricinde basenlerdeki yağlardan kurtulmanın bir diğer yolu da tıbbi çarelerdir. Ancak herkesin tercih edebileceği bir yöntem değildir. Basenleri eritmek adına yapılacak tıbbi bir müdahale hem ekonomik anlamda hem de sağlık açısından uygun bir seçenek değildir.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER