Çay Kaç Kalori

Biz Türklerin geleneksel haline getirdiği siyah çay ruhumuzun ilacı olmuştur. Her ögun mutlaka tükettiğimiz siyah çay sofralarımızın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Sabah kahvaltılarında, öğlen yemeklerinden sonra, akşamları ve özellikle beş çaylarımız vardır. Sıkca tüketilen çay misafirlerimize sunduğumuz keyifle içilen sıcak içeçektir.
Tükettiğimiz içeceklerin kalorini iyi bilmeliyiz ki ne kadar tüketelim. Çayın kalori şekersiz tüketildiğinde kalorisi yok fakat şeker ilave edildiğinde ise şeker miktarına göre değişir. Bir küp şeker ile tüketildiğinde ise yaklaşık olarak bir bardak çay 20 kalori olabiliyor. Şeker miktarı artıkça kalori oranıda artıyor. Günde kaç bardak çay içeceğimizi düşünürsek şekersiz olarak tüketmeliyiz. Şeker yerine çayların yanında kuru yemiş gibi yiyecekler tüketilmesi tercih edilmelidir. Çayın içerisinde kafein oldugundan fazla tüketildiğnde kansızlığa neden olablir.
Her içecekte olduğu gibi çayında faydaları vardır. İlk başta sakinleştirici, hazımsızlık, mide ağrısı ve cilt kurulugu gıbı bir kaç şeye iyi geldiği söylenmektedir.
BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER