Semizotu Diyet Salatası

Malzemeler:

- 1 diş sarımsak - 1/2 çay bardağı limon suyu - 5 adet cherry domates - 3 kaşık sızma zeytin yağı - İstenilen miktarlarda semizotu - Tuz

Hazırlanışı:

Meyve sebzelerin tarlada yetiştirilmesi sırasında meydana gelen topraklanmadan dolayı ilk olarak yarım saat kadar semizotu ve domateslerin derin bir kabın içerisine su konulmak suretiyle bekletilir. Daha sonra tüm sebzeler sorunsuz bir şekilde tek tek yıkanır. İlk olarak salata yapılacak olan malzemelerden semizotları üzerinde bulunan vitaminlerin kaybolmaması için elle küçük parçalara ayrıştırılır. Cherry domateslerimizde kesme tahtasının üzerinde tek tek istenilen büyüklüklerde kesilir. Sebzelerin hazırlanmasından sonra salata tabağının dibine 1 kaşık zeytinyağı konulur. Üzerine domatesler ve semizotları yerleştirilir. Daha sonra hazır olarak bekletilen sarımsak salatanın üzerinde gezdirilir. Son olarak da kalan 2 kaşık zeytinyağı, limon suyu ve tuz salatanın üzerinde gezdirildikten sonra tamamen karıştırılır ve afiyetle servis edilebilir.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
isimsiz
isimsiz

çok haklısın tarifte atlamışım Mantarları başka bir tavada harlı ateşte suyunu çekinceye kadar çevirdim ve sosa ekledim kolay gelsin umarım seversin annemden öğrenmiştim bende:)))

27-05-2015 19:57 Yanıtla Beğen (0)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER