Dukan Diyeti Koruma Evresi

Dukan diyeti koruma evresine ulaşmışsanız muhteşem diyetin sonuna gelmiş demeksiniz. Dukan diyeti koruma evresi ile hayal ettiğiniz kiloya ulaşmış ve bu evreden sonra daha kaliteli bir yaşama merhaba demiş olacaksınız. Koruma evresi dukan diyetinin son aşamasıdır.

Dukan diyeti koruma evresi verilen kiloların artık kalıcı olmasını sağlayacak ve geri kalan hayatınızda dukan diyeti ile merhaba dediniz yeni hayatınızı yaşamaya başlayacaksınız.

Dukan diyeti koruma evresi nedir ve neler yapılır?

Hafta içi bir gün dukan diyetinde atak evresi mutlaka uygulanmalıdır, mutlaka hafta içinde bir gün asansör kullanmamak, gün içinde 3 yemek kaşığı yulaf kepeği tüketmek şarttır. Bu kurallar mutlaka zorunludur ve oldukça etkili sonuçlar getirir. Belli bir kiloya ulaştıktan sonra uygulanan kurallar ile verilen kilolar geri alınmaz, zafer kazanılmış olur. Ancak haftada 6 gün istenilen gibi beslenildiği için haftada bir gün uygulanacak kurallar kişiye oldukça cazip gelir. Diyet biter bitmez eski kiloları yeniden almamak için bazı tedbirler alınmalıdır. Ancak alınacak önlemler oldukça basittir. Alınacak ilk önlem, güçlendirme evresindeki beslenme talimatını uygulamaktır. Tüm protein ve sebze, meyve, 2 dilim tam tahıllı ekmek, bir miktar peynir, hafta içinde 2 defa nişasta içerikli gıda ve 2 öğün ödül yemeği. Kişi diyeti bıraktıktan sonra kilo almaya başladığını anlarsa hemen bu şekilde beslenmeye başlamalıdır.

Koruma evresi için alınacak ikinci önlem perşembeleri protein tüketmek.

Üçüncü önlem ise, asansöre binmekten kaçınmak ve gün içinde mutlaka en az 20 dakika yürüyüş yapmak ve yaşam boyunca gün içinde 3 defa yulaf kepeği yemektir. Bu talimatlara uyulduğunda dukan diyeti ile en etkili sonuç alınacaktır. En önemlisi, Dukan diyeti sayesinde tüketilen besinleri birbirinden ayırmayı, hangi besinin bedene zararı olduğunu öğrenerek hayatın geri kalan kısmında daha bilinçli bir beslenme programı uygulanacaktır.

Dukan Diyeti Koruma Evresi Örnek Menü

Dukan diyeti koruma evresinde menü olarak kişi için her hangi bir kısıtlama yoktur. Her gıdadan suçluluk hissine kapılmadan tüketilebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli gün haftanın bir günü yani Perşembe günleri daima protein günü olmalıdır.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER