Ender Saraç Basen Eritme Hareketleri

Beslenme uzmanı olan Ender Saraç’ın basen eritmek için verdiği tavsiyeler ile 3 haftada basenlerinizde şaşırtacak incelme yaşayabilirsiniz. Basenlerde oluşan yağlanmalar kadınların korkulu rüyasıdır. Bu yağlanmadan kurtulmak için kadınlar birçok yönteme başvurmaktan kaçınmamaktadır. Oysaki basit hareketler, diyet ve bitkisel çaylar ile bu yağlanmadan kurtularak hayal edilen vücut ölçülerine kavuşmak mümkün olmaktadır.

Ender Saraç’ın da basenleri eritmek için vermiş olduğu program egzersiz, diyet ve bitkisel çayları kapsamaktadır.

İlk olarak basen hareketlerinde kısaca söz edelim. Basenleri eritmeye her kesin bildiği klasik mekik hareketleri ile başlayabilirsiniz. Dizler birbiri ile bitişerek, ayaklar tabanları yere bakacak şekilde paralel olarak açılmalıdır. İki el ensenin altına birleştirilerek hareket başlanmalıdır. Mekik hareketi sabah ve akşam olmak üzere iki defa 50 tekrar ile tamamlanmalıdır. Uygulanan mekik hareketi karın kaslarını kuvvetlendirirken basen bölgesinde oluşan yağlanmanın kısa sürede parçalanmasına yardımcı olacaktır.

Bir diğer hareket ise yine herkesin bildiği sopalı harekettir. Kullanılacak sopa her evde bulunabilen bir oklava olabilir. Sopa ense köküne gelecek şekilde yerleştirilmeli ve iki el ile tıpkı askıda kalır pozisyon alınmalıdır. Ayaklar vücut hizasında açılarak sağa sola doğru kalçadan döndürme hareketi yapılmalıdır. Hareket mümkün olduğunca hızlı yapılmalıdır. Günlük sabah ve akşam olmak kaydı ile beşer dakikalık hareketler basen bölgesinde toplanan yağların parçalanmasını kolaylaştıracaktır.

Bu hareketler ile beraber Ender Saraç diyet programı da ihmal edilmeden uygulanmalıdır. Sabahları kahvaltıdan önce 1 su bardağı ılık suyun içine bal ve limon ilave edilerek içilmelidir. Ardından yukarıda verdiğimiz basen eritme hareketlerine başlanmalıdır. Hareketler minimum yarım saat kadar yapılmalıdır. Ardından duşa girilerek kabak lifi ile 5-6 dakika basen, göbek ve bel bölgesi keselenmelidir. Kese işleminden sonra yağ fazlalığı olan bölgelere kekik, susam, melisa ve biberiye yağlarının karışımı ile masaj yapılmalıdır.

Kahvaltıda, 1 tane yeşil kabuklu elma ve 1 tane sert şeftali tüketilmelidir.

Ara Öğün de, 2 parmak kalınlığında dil peyniri

Öğle yemeğinde, 1 tabak ızgarada pişmiş ve derisi sıyrılmış tavuk, bol roka ilaveli, yeşil salata yenmelidir.

Ara öğün ise, 5 tane yulaf içerikli bisküvi tüketilmelidir.

Akşam yemeği, yine öğle yemeği gibi ızgarada pişmiş tavuk ya da balık, bol yeşil salata tüketilmelidir.

Gece yatmadan önce, 1 tane armut ya da yeşil kabuklu elma tüketilebilir.

Not: Diyette istenilen kadar şeker ilavesiz bitkisel çay içilebilir. Özellikle yağ yakıcı özelliği olan ve zayıflamaya yardımcı olan yeşil çay, sarımsak çayı, melisa çayı gibi bitkisel çaylar tüketilebilir. Diyet ile beraber günlük en az 2,5 litre su içilmelidir. Diyet, egzersizler ve diğer uygulamalar düzenli yapıldığı takdirde 3 hafta kadar kısa bir süre içinde basen ve diğer bölgelerde incelme yaşanacaktır.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER