Ev Kadını Diyetinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev kadınları günün çoğunu mutfakta geçirdikleri için çalışan kadınlara oranla daha kilolu olabiliyor. Kilo sorununu önlemenin en kolay yolu sağlıklı ve düzenli bir beslenme programını alışkanlık haline getirmektir. Gün içinde tüketilen gıdalar dengeli gıdalardan oluşmalı ve en önemlisi öğün sayısı en az 5’e yükseltilmelidir. Bu şekilde gereksiz atıştırmalıklarda önlenmiş olacaktır.

Ev kadını diyetinde her şeyi yiyerek kilo vermek ve sağlığı korumak mümkündür. Ayrıca gün içinde 2 litre kadar su içmeye ve egzersizlere de yer verilmelidir. Önemli bir ayrıntı da ağza alınan her lokma iyice çiğnenerek yutulmalıdır.

Ev kadını diyetinde çikolata, dondurma gibi yiyeceklerde her hangi bir kısıtlama yoktur. Fakat kısıtlama yok diye bu tür gıdaları abartarak tüketmek yanlıştır. Eğer bu tarz gıdaların tüketimine dikkat edilirse ev kadını diyeti ile haftada 2-3 kilo kadar verilebilir.

Ev kadını diyeti ile daha fazla kilo vermek isteyenler gün içinde ekmek miktarını azaltarak tatlı ve çikolata gibi gıdaların yerine meyve ya da yoğurt tüketilmelidir.

Ev kadını diyetinde atıştırmalıklardan uzak durarak ve diyeti güzel bir egzersiz ile desteleyerek diyetim mükemmel sonuçlarından yararlanmak mümkündür.

Ayrıca ev kadınları komşu ziyaretlerinde normal çay yerine bitki çayları tüketirse kilo alımı önlenebilir. Diyet uygulanırken bu tür noktalara dikkat edildiğinde ve diyete sadık kalındığında sonuç şaşırtıcı olabilir.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER