Göbek Eritme Hareketleri

Göbekte biriken yağlardan kurtulmak düşünüldüğü kadar zor değildir. Vücutta kilo alımına bağlı yağ birikintisi en çok göbek bölgesinde olur ve bu yağları eritmenin birçok yöntemi vardır.

Şayet göbek ya da kalça gibi belli bölgelerde fazlalığınız varsa ve bu fazlalıklardan kurtulmak istiyorsanız asla karamsarlığa kapılmayın.

Göbek ve basen gibi belli bölgelerde erime sağlayabilmek için özel diyetler uygulamanız gerekecektir. Ancak diyet tek başına göbek bölgesindeki yağları eritmek için asla yeterli değildir.

Diyet ile beraber mutlaka bölgeye özel egzersizler yapılmalıdır.

Göbek Eritme Hareketleri Nelerdir?

Birinci Hareket: Dizlerinizi birbiri ile birleştirin ve ayaklarınızı birbirine paralel olacak şekilde açın. Ayak tabanlarınız yere doğru bakmalıdır. Elinizi ensenizin altına koyarak hızlı ve sık hareketler ile karnınızın acıdığını hissedene kadar en az 50 defa bu hareketi yapın. Bu hareketi çapraz şekilde de uyguladığınızda göbek eritmek için yararlı olacaktır.

İkinci Hareket: Uzun bir sopayı ya da oklavayı ense kökünüze yerleştirin ve iki elinizi sopanın uçlarından geçirin. Hızlı hareketler ile sağa ve sola göbek bölgenizi döndürün. En az beş dakika bu hareketi ara vermeden uygulayın. Bu hareket sayesinde karın bölgesinin yan tarafındaki kaslar şekillenerek göbeğiniz eriyecektir.

Üçüncü Hareket: Sırt üstü yere uzanarak bacaklarınızı yukarı doğru kaldırın. Kollarınız yan tarafta ve başınız yerde sabit olacak şekilde olmalıdır. Bacaklarınız yukarda iken 5 defa nefes alıp verin. Daha sonra ayaklarınızı indirerek kollarınızı yanlara doğru hareket ettirin.

Dördüncü Hareket: Sırt üstü yere uzanarak bacaklarınızı kıvırın. Ayak tabanları mutlaka yere değmelidir. Başınızı hafif kaldırarak sanki bir ipe tırmanıyormuş gibi elleriniz hareket ettirin. 10 tekrardan sonra yere sırt üstü uzanarak derin derin beş defa nefes alın.

Beşinci Hareket: Ayakta bacaklarınızı hafif açarak sağa ve sola doğru seri bir şekilde dayanabildiğiniz kadar esneme hareketi yapın. Göbek yağlarının erimesinde oldukça etkili bir harekettir. Bu hareketi gün içinde belli aralıklar ve düzenli bir şekilde tekrarladığınız zaman kısa sürede içinde göbek yağlarınızın eridiğini göreceksiniz.

Not: Bütün bu hareketlerin yanı sıra bol su tüketmeye özen göstermelisiniz. Gün içinde en az 2-2,5 litre kadar su tüketmelisiniz.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER