Göbek Eritme Yöntemleri

Göbek yağları özellikle bayanlarda estetik olarak görüntüyü bozan bir problemdir. Göbek kısmının yağlanmaması ya da yağların erimesi için birçok yönteme başvurulabilir. Göbek bölgesinde oluşan yağlar nedeni ile giyilen kıyafetler hoş bir görüntü oluşturmayarak estetik anlamda bozukluğa neden olacaktır.

Göbek bölgesinde oluşan yağları eritmek vücudun diğer alanlarına göre biraz daha zordur. Çünkü tüm yağ kütleleri göbek bölgesinde toplanmıştır. Sadece yürüyüş yaparak ya da diyet yaparak bu bölgede erime sağlanması neredeyse imkansızdır.

Göbek Eritme Yöntemleri Nelerdir?

Beslenme: Göbek bölgesinde oluşan yağları eritebilmek için ilk kural sağlıklı beslenmedir. Yağ oranı yüksek gıdalardan uzak durulması şarttır. Ayrıca tuz, şeker ve un üçlüsünden de kaçınmak gerekir. Bu üçlü beslenme alışkanlığından çıkarılmadığı sürece, göbek yağlarının erimesi imkansızdır. Göbek bölgesinde yağlanmadan kurtulmak için sıkı bir diyet programı ve su tüketimi şarttır. Uygulanan diyetin kurallarına sadık kalındığı sürece göbek yağlarını eritmek mümkün olacaktır. Sizlere göbek yağlarını eritmek için etkili olan örnek bir diyet listesi hazırladık;

  • Sabah Kahvaltı: Maydanoz, 2 ince dilim kepekli ekmek, 1 kibrit kutusu beyaz peynir, 1 fincan yeşil çay
  • Ara Öğün: 2 adet ceviz
  • Öğle Yemeği: 1 ince dilim kepekli ekmek, az yağlı ve bol limonlu mevsim salatası
  • Ara Öğün: 6-7 tane diyet bisküvi, şekersiz 1 fincan çay
  • Akşam Yemeği: 1 porsiyon sebze yemeği, 1 ince dilim kepek ekmeği, bol limonlu, yağsız yeşil salata Açlık hissedildiği zaman 1 tane diyete uygun meyve tüketilebilir.

Egzersiz: Göbek yağlarından kurtulmak için uyguladığınız diyete eşlik edecek egzersizler sayesinde fit bir vücuda kavuşabilirsiniz. Göbek yağlarını eritmeye yönelik birçok egzersiz vardır. Bu egzersizler arasından kendinize uygun olanlarını seçerek göbeğinize veda edebilirsiniz. Göbeksiz bir vücut için çoğu bayan tıbbi yolları tercih edebilir. Fakat önemli olan göbek bölgesindeki yağlardan doğal yöntemler ile kurtulmaktır.

Masaj: Göbek bölgesine masaj ile yapılan baskı sonucu belli bir zaman sonra göbek yağlarının erimesi mümkündür. Göbek bölgesinin terlemesi de yağların erimesi için etkilidir. Özellikle spor yaparken göbek bölgesi sarılarak terlemesi sağlanırsa bu bölgede yağ yakımı hızlanır. Bu sayede kısa sürede göbek yağlarından kurtulmak mümkün olur.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER