Göbek Eritmek İçin Öneriler

Göbek bölgesinde biriken yağlar kadın erkek her iki cinsinde ortak problemidir. Göbek bölgesinde oluşan yağlarınızdan sizin için önereceğimiz püf noktalara uyarak kurtulabilirsiniz.

Diyet: Göbek eritmek için en önemli kural diyet yapmaktır. Kişi göbeğini eritmek için ne kadar uğraşırsa uğraşsın diyet yapmadığı takdirde sonuç başarısız olur. Uygulanan diyet ile beraber yapılan egzersizlerin de oldukça faydası olur. Özellikle göbek bantları ile göbekte toplanan yağlardan kolaylıkla kurtulmak mümkün olur.

Egzersiz: Göbekte toplanan yağları eritmek için en etkili yöntem elbette diyet ile desteklenen egzersizlerdir. Egzersiz düzenli bir şekilde uygulandığı zaman mutlaka sonuç alınacaktır. Özellikle mekik hareketi düzen içinde uygulanırsa kısa sürede gözle fark edilir incelme sağlanacaktır.

Göbek Masajı: Göbek masajı göbek bölgesinde toplanan yağlardan kurtulmanın bir diğer yoludur. Bebek yağı ile göbeğe yapılan masaj bölgede toplanan yağları harekete geçirerek yağların erimesine yardımcı olur. Ayrıca kaba tuz ile göbek bölgesine yapılan masaj da yağların erimesi için oldukça etkilidir. Kaba tuz ayrıca metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak vücutta biriken fazla suyun dışarı atılmasına yardımcı olur.

Yiyecekler: Göbek yağlarından kurtulmak ya da yağlanmayı önlemek için mercimek, nohut, fasulye, çilek ve kiraz gibi gıdaları tüketerek önleyebilirsiniz. Bu tür gıdalardan gün içinde 25 gram kadar tüketmek yağlanma sorununun önüne geçebilir. Ayrıca bu tür gıdalar tokluk hissi yaratarak kilo vermeye de yardımcı olur.

İçecekler: Göbek yağlarından kurtulmak için tüketilecek buzlu su en iyi alternatiftir. Buzlu su midede tokluk hissi yaratarak doygunluk sağlar ve bu sayede daha az yemek yeme isteği oluşur. Ayrıca buzlu su adet öncesi sancıları hafifletirken, kan basıncını da düzenlemeye yardımcı olur.

Vitaminler: Özellikle kalsiyum kemik gelişimine yardımcı olarak omurga çatlaklarına yol açan osteoporozu önler. Osteoporoz geliştiği zaman göbek bölgesinde yağlanma oluşmaya başlar. Bu nedenle günlük en az 500 mg kalsiyum almaya özen gösterilmelidir. Göbek ve bel bölgesinde biriken yağları eritmek amacı ile kimyasal içerikli ilaçlar kullanılmamalıdır. Çünkü bu tarz ilaçlar uygun bir diyet listesi ve egzersiz ile desteklenmediği sürece bir fayda sağlamaz.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER