Göbekteki Yağlardan Kurtulmak

Dümdüz bir vücut hattına sahip olmayı kim istemez ki? Dümdüz bir vücuda sahip olmak için, istemeniz, sabretmeniz ve becerili olmanız gerekiyor. Bu şekilde göbekteki yağlarınızı yakabilirsiniz. Ancak bunu başarabilmeniz için yaşam biçimi haline getirmeniz gereken birkaç şart var.

Bol bol su için!

Suyu ne kadar fazla tüketirseniz göbek yağlarınızdan o kadar çabuk kurtulursunuz. Su vücutta bulunan artık maddeleri dışarı atarak göbek bölgesinde yağ birikintisini azaltır. Yağ yakımı için oldukça fonksiyonu olan karaciğer, vücudun ihtiyacı olan uyun karşılanmaması halinde daha yavaş çalışır. Dolayısı ile karaciğer yağ yakımını gerçekleştiremez ve vücutta yağ birikmeye başlar. Bu da göbek bölgesinde kilo artışına neden olur. Su ile beraber taze sıkılmış meyve suları da tüketilebilir.

Yürüyüş Yapın!

Kardiyovasküler egzersizler gereksiz kalorinin çabucak yakılmasını ve göbek bölgesindeki yağların erimesini sağlar. Yürüyüş denildiği zaman kilometrelerce yürüyüş akla gelmemeli. Yürüyüş gün hayata hareket olarak katılabilir. Örneğin asansör yerine merdiven çıkmak, markete araba ile değil de yürüyerek gitmek karın bölgesinde yağlanmayı önleyebilir.

Alkol Kullanmayın!

Alkol kullanımı göbekte yağ birikintisine neden olur. Alkol sayılamayacak kadar boş kalori içerir ve göbek bölgesinde yağlanma yapar. Bu nedenle alkolden mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.

Egzersiz Yapın!

Göbek yağlarından kurtulmak için en ideal yöntem mekik yapmaktır. Mekiğe ek olarak yüzme sporu yapıldığında tüm vücut aynı anda çalışarak göbek yağlarının yakımı kolaylaşır ve karın kaslarında sıkılaşma gerçekleşir.

Az Yağlı Yiyecekler ile Beslenin!

Göbek yağlanmasının en önemli iki nedeni düzensiz beslenme ve hareketsizliktir. Göbek yağlarından kurtulmak için doğru yiyecekler, doğru oranlarda tüketilmelidir. Meyve ve sebze ağırlıklı beslenerek göbek yağları yakılabilir. Ayrıca kızartma, kırmızı et ve işlenmiş ürünler beslenme listesinden çıkartılmalıdır.

Asla Öğün Atlamayın!

Öğün atlayarak kilo kaybetmek mümkün değildir. Ayrıca öğün atlayarak oluşturulmuş bir beslenme düzeni ile gelecekte ciddi sağlık sorunları yaşanabilir. En önemlisi öğün atlamak metabolizma hızını azaltarak daha fazla kilo alımına neden olabilir. Göbek bölgesindeki yağları eritebilmek için yağ yakıcı özelliği olan gıdalar ile beslenerek metabolizma daha aktif çalıştırılabilir.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER