Tavuk Göğsü Tatlısı Kaç kalori?

Enfes tavuk göğsünden bir kase yenince kaç kalori alınır?

Tavukgöğsü tatlısı süt ile yapılan lezzetli bir tatlıdır. Kimileri içerisine tavukgöğsünün etini koyup yaparken, çoğunlukla yalancı tavukgöğsü olan ‘’etsiz’’ tercih edilmektedir. İkisinde de süt, pirinç unu ve şeker ana malzemelerdir. Bazıları göğüs eti koyup protein oranını artırmaktadır. Ancak hafif bir tatlı arzu edenlerin çoğu ise yalancı olanından yapar. Özellikle de diyet programına tabii olanlar tavukgöğsü kaç kalori sorusuna yanıt ararlar. Tatlıdan vazgeçemeyip hem de kilo vermeyi yeğleyenler için tavukgöğsü tatlısı minik bir kaçamak olabilir mi?

Bir porsiyon tavukgöğsü tatlısı kaç kaloridir?

Ortalama olarak hazırlanmış servise hazır bir porsiyon tavukgöğsü tatlısı ( 150 gram kadar ) 180 kaloridir. Gün içinde diğer yenilen yiyecek ve egzersiz programları ile dengeleme sağlanabilir. Söz gelimi bir porsiyon tereyağlı baklava çok daha yüksek kalori içerecekken tavukgöğsü daha masum kaçamak olabilir. Özellikle içerisine yağ konulmadan şekeri de bir miktar az konulursa çok daha hafif bir lezzet olur. Süt ile yapıldığı için besleyici özelliği yüksektir. Ancak pirinç unu olduğu için karbonhidrat oranı da yüksektir. Tüketirken üzerine tarçın eklenirse daha sağlıklı olur.

Bir porsiyon tavukgöğsü tatlısından alınacak 180 kalorinin karşılığını egzersizlerle sıfırlayabiliriz.

apacağımız spor dalları ile aldığımız fazla kalorileri yakabiliriz. Bir kase tüketeceğimiz tavuk göğsü tatlısı haftalık tatlı kaçamağımızı oluşturabilir. Ardından yürüyüş, aerobik, ip atlama, koşu, pilates, yoğun hareketli danslar aldığımız bu kaloriyi kolayca yok edebilir. Kalori hesaplarında önemli olan kıstas aldığımız kalorileri yakabilmemizdir. Bunun için sürekli sayı hesabı yapmak yerine hayatımıza yüksek oranda hareket katabiliriz…

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER