Siyah Çikolata Kilo Aldırır Mı?

Bitter çikolata kilo aldırır mı?

Çikolataya hayır diyecek insan az gibidir. Kilo vermek isteyip de çikolata krizi yüzünden çok diyet sonlanmadan başarısız bitmiştir. Sütlü çikolataya göre ‘’siyah çikolata’’ daha masumdur. Son zamanlarda hatta bitter çikolata ile zayıflayabilmenin mümkün olacağı konuşulmaktadır. İçerisinde barındırdığı antioksidan maddeler sayesinde vücudu koruyup enerji verdiği de bilinir. Diğer kalorisi yüksek çikolata grubuna göre şeker oranı az ve kakao oranı da fazladır.

Siyah Çikolata İle Vücudumuzun Kazancı Nedir?

  • Çinko, bakır, fosfor, kalsiyum, magnezyum gibi mineraller barındırarak bedenimizi kanser hücrelerine karşı korur.
  • Tatlı krizini düşük kalori ile geçiştirir ve kilo almamak için fayda sağlar.
  • Mutluluk hormonunu salgılatarak depresyon hallerinden çıkmaya fayda sağlar.
  • Tansiyon, kalp hastalığı ve damar sağlığı açısından faydalı olduğu düşünülmektedir.

Kilo Almamak İçin Siyah Çikolatadan Ne Kadar Tüketmemiz Gerekir?

Gün içerisinde yalnızca iki parçacık siyah çikolata yiyor almak bedenimizin genel kilosunun korunmasına yardım edebilecektir. Hatta diyet listelerindeki tatlı grubunda çikolatadan vazgeçemeyecek bireyler için konu edilebilir. İki parçanın vücuda yararı olacaktır. Çünkü diyet yapılırken moraller düşük olup hastalıklara yakalanmak açısından daha açık bünyeye sahip olunur. Listelerde can sıkıcı ‘’yağsız- tuzsuz’’ besinlerin yanı sıra kişiye mutluluk hormonu da gerekecektir. Ancak her şeyde olduğu gibi ölçüsü önemli olacaktır.

Tatlı krizinden en masum kurtuluşun adıdır iki parça siyah çikolata… Böylelikle vücuda polifenol alınabileceği için doğal bağışıklık sağlanmış olacaktır. Kanserojen madde olan bu bileşen vücudu korumaya yardım edecektir. Çocuklarda da yoğunlaşan obezite problemine karşı alınabilecek önlem siyah çikolatanın masumiyetine sığınmak olabilir. Çocuklara da bu alışkanlığı kazandırabilirsek daha düşük kalori ile büyük mutluluk yaşayabileceklerdir…

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER