Lahana Suyu Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Lahana kış sebzelerinden bir tanesidir. Lahana suyu ile hazırlanan kür zayıflamaya yardımcı olurken vücutta biriken toksinlerden kurtulmaya da faydalıdır. Lahana suyu kürü bayanlar arasında oldukça popüler bir zayıflama yöntemidir. Lahana suyu ile kaç kilo verilir sorusunun cevabı, lahana suyu ile beraber hazırlanan diyetin içeriğine ve yoğunluğuna bağlıdır. Lahana suyu kürü vücut yapısına bağlı olarak verilmek istenen kilonun belirlenmesi ile zamanla vücuttaki yağların yakımını sağlayacak ve kişinin kilo vermesine yardımcı olacaktır.

Uygun bir diyet listesi ile desteklendiğinde vücut yapısına bağlı olarak haftada 4-5 kilo vermek mümkün olacaktır. Lahana suyu diyeti ile çok uçuk miktarlarda kilo kaybı yaşamayı düşünmek yanlıştır. Bu düşünce diğer diyet listeleri için de geçerlidir. Diyet denildiği zaman akla ilk gelen kilo kaybı yaşamak olmamalıdır. Tek tip bir beslenme programı hiçbir zaman önerilmemektedir. Sadece sabah, öğle ve akşam lahana suyu ile beslenmek tek tip bir beslenme programı olduğunda zayıflamak için uygun bir yöntem değildir. Sadece lahana suyu ile beslenmek beslenme yetersizliğine ve beraberinde daha ciddi hastalıklara yol açabilir.

Lahana Suyu Diyeti

Lahana suyu vücut yapısına uygun sağlıklı bir diyet programına destek amacı ile kullanılmalıdır. Aslında lahana suyu zayıflamaktan ziyade vücudu toksinlerden arındıran bir tür detokstur.

Lahana Suyu Nasıl Hazırlanır?

Uygun bir tencereye 4 su bardağı kadar su ve 8-10 yaprak lahana atarak 10 dakika kadar kaynatın. Hazırladığınız kürü sabah ve akşam 1 su bardağı olacak şekilde için. Lahana suyu kürünü 5 gün düzenli içtikten sonra 3 gün ara verip 5 gün tekrar uygulayın. Bu şekilde 10 günlük periyodu tamamlamış olacaksınız.

Lahana Suyunun FaydalarıZayıflamak amacı ile hazırlanan lahana suyu kürü;

  • Vücutta var olan zararlı maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur.
  • Mide ve bazı akciğer hastalıklarına karşı iyi gelir.
  • Baş ağrısı ve solunum ile alakalı gelişen hastalıklarda doktorlar tarafından önerilmektedir.
  • Kilo vermeye yardımcı olmaktadır.
  • Kansere karşı mücizevi bir koruyucudur.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
Gülcan Gökdemir
Gülcan Gökdemir

Sabah akşam taze kaynatmammi lazım lahana suyunu

12-01-2017 14:04 Yanıtla Beğen (0)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER