Lahana Suyunun Faydaları

Lahana suyu, zayıflamak amacı ile kullanılan ve oldukça etkili olan bir formüldür.

Ayrıca vücudu hastalık ve en önemlisi kansere karşı koruyucu bir özelliği vardır.

Adeta vücudu temizleyici bir mucizedir. Lahana suyunun yararlarından tam anlamı ile etki sağlayabilmek için her gün taze olacak şekilde hazırlanmalı ve tüketilmelidir.

Taze tüketilen lahana suyundan daha çok verim elde edilir.

Lahana Suyu Faydaları

  • Sağlıklı bir şekilde zayıflamak, hastalıklara karşı korunmak için lahana suyu oldukça etkilidir.
  • Vücutta var olan ağır metallerin atımına yardımcı olur
  • Toksik maddelerin vücuttan dışarı atılmasını sağlar. Bu özelliği ile cildin daha parlak, pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.
  • Kanser hastalığına karşı lahana suyundan yararlanılarak kanser hücrelerinin yavaşlanması sağlanabilir. Lahana suyu özellikle mide, akciğer ve kolon kanserinin yavaşlamasına yardımcı olur.
  • Yemeklerden önce tüketildiğinde yara olmuş ülserlerin daha kolay iyileşmesini sağlar.
  • Astım, bronşit, baş ağrısı ve sindirim sistemi ile alakalı olan sorunlarda tedavi amacı ile kullanılır.
  • Özellikle lahana suyu havuç suyu ile beraber karıştırılarak tüketilirse diş eti kanamalarını engeller. Aynı zamanda havuç suyu ile karıştırılan lahana suyu çok büyük bir C vitamini kaynağı olur.
  • Lahana suyu, elma, limon ve maydanoz ile rondodan geçirilerek tüketildiğinde halsizliği ve yorgunluğu gidererek zindelik kazandırır.
  • Lahana suyu bağırsaklarda biriken artık maddeleri temizler.

Lahana Suyu Nasıl Hazırlanır?

Lahana suyunu hazırlamak için uygun bir tencereye 1 litre su ilave edilerek kaynatılır. Kaynayan suya 10-12 adet lahana yaprağı eklenerek 7 dakika kadar daha kaynatılarak ocağın altı kapatılır. Daha sonra tencereden lahana yaprakları alınarak su ılımaya bırakılır. Lahana suyu aç ya da tok fark etmeksizin gün içinde sabah ve akşam olmak kaydı ile iki defa içilir.

Lahana Suyu Ne Kadar İçilmelidir?

Lahana suyu 5 gün boyunca tüketilebilir. 5 günün ardından 3-4 günlük bir ara verdikten sonra tekrar tüketilemeye başlanabilir. Bu şekilde kullanıldığında vücudu toksinlerden arındırarak kilo kaybı sağlayacaktır. İsteğe bağlı olarak öğünlerden 1 saat önce veya 2 saat sonra tüketilebilir.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER