Sirke Yağ Yakar Mı?

Yaz geldi sirke ile yağlardan kurtulabilir miyiz?

azın tüm insanlığın ortak derdi fazla kilolarıdır. Kış günleri daha kalın giysilerle kamufle edebilmek mümkünken yaz ayları yağlar ne yazık ki kamufle edilememektedir. Tatil planları başlarken yağlardan kurtulabilmenin telaşı da başlar. Valize konulacak ince giysiler bedenin yağlı bölgelerini çok daha ön plana çıkarak demoralize olmaya neden olabilmektedir.

Peki, ne yapmalıyız?Sirke yağ yakar mı?

Sorusu ile acil yağ yakma planları aranır. Sirke ile yağların yakılabilmesimümkündür. Ancak bu şu anlama gelmez; bardağa sirke koyalım içelim sonra hayatımıza devam edelim sirke yağlarımızı yakacak… Bu şekilde yağ yakımı mümkün olmayacak, ayrıca bedene yüklüce alınan sirke mide, bağırsak sistemini son derece olumsuz etkileyecektir. Gün içerisinde belirli oranda sirke içmek ve zamanını iyi belirlemek yağ yakışının desteklenmesini sağlayarak, sağlıktan da ödün verdirmeyecektir.

Kilo kaybı için sirkeden ne şekilde ve ne zaman tüketmek gerekir?

Özellikle elma sirkesi ile bu konu desteklenebilir. Elma sirkesinden günde sabahları bir yemek kaşığı sulandırıp ve aç iken tüketmek organizmayı hayata geçirir. Söz gelimi eskiden uyanınca yüklü kahvaltı yapılıyor ve hareketsiz yaşam tercih ediliyorsa bölgesel yağlanmalar ve kilo birikmiş olabilir. O halde elma sirkesi ile yağların yakışı hedeflenmişken kişi biraz daha erken kalkar ve güne elma sirkesi ile başlarsa metabolizması daha fazla harekete geçecektir. Ödemin atılması da desteklenerek vücutta fazla birikmiş su ve şişlikleri çözerek yağların yakılmasına yardım edecektir.

Sirke yağ yakışını sağlarken diğer yandan da hipertansiyon, diyabet, böbrek hastalıkları ve karaciğere ilişkin sıkıntıları da çözebilir. Yüksek kolesterol ve aşırı yağlanma sorunu olan kişiler sabah aç iken bir yemek kaşığı sirke tüketirse çok faydalı olacaktır. Ayrıca cilt problemleri eskisi kadar sorun olmayacak parlak cilt yüz güldürecektir. Hem sağlık kazanıp, hem güzelleşip hem de kilo vermek oldukça hoş olacaktır. Tabi sirkeyi kullanırken biraz daha aktif hayata geçilirse ve egzersizle desteklenirse bu durum çok daha hoş hale gelir.

Sirke yağ yaksın derken sıkıntı yaratmasın!

Sirkeyi gün içinde iki yemek kaşığından fazla tüketirsek tansiyon başta olmak üzere,mide, bağırsak sistemimize de zarar verebiliriz. Ayrıca kullandığımız diğer ilaçları da göz önünde bulundurmamız gerekir. Kaş yaparken göz çıkarmamak için ölçülü kullanmalı ve suyla karıştırarak tüketilmelidir. Eğer lezzet olarak bize çok uzak ise içine bal katıp hoş olmayan kokuyu ört bas edebiliriz…

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER