Maydanoz Suyu Zayıflatır mı?

Maydanoz suyu, kilo vermek için yaygın bir şekilde kullanılan ve zayıflama adına oldukça etkili bir yöntemdir. Maydanoz suyunun bitkisel bir zayıflama yöntemi olduğu birçok uzman tarafından kabul edilmektedir. Maydanoz suyu ile hazırlanan zayıflama kürü, yalnızca yağ eritme ile kalmamakta, aynı zamanda vücutta toplanan fazla ödemin atılmasını sağlamaktadır. Ayrıca metabolizmayı hızlandırıcı bir etkisi olduğu için fazlaca tercih edilmektedir.

Maydanoz günlük tüketimimizde daha çok salatalarda ya da yemeklerde kullanılmaktadır. Maydanoz suyu ise çay ya da limon ilave edilerek içilebilir ve kilo kaybına yol açabilir. Maydanoz kürü sayesinde haftada yaklaşık 1 kilo kadar yağ yakmak mümkün olmaktadır. Ayrıca 2 haftada 2 kilo, 1 ayda ise 4-5 kilo vermek mümkün olmaktadır. Maydanoz suyu ile hazırlanan kürün tüketilmesi ile aktif bir şekilde çalışan metabolizmaya kavuşmak mümkün.

Metabolizması aktif bir şekilde çalışan kişilerin kilo vermesi oldukça kolay olmaktadır. Aynı zamanda maydanoz suyu ile beraber limon suyu kullanıldığına vücutta bulunan yağ dokularında eritici bir etki sağlanabilir. Özellikle fazla kilolarından şikayetçi olan kişiler maydanoz ve limon suyu kürü ile kalıcı ve başarılı bir zayıflama sağlayacaktır.

Zayıflamak İçin Maydanoz Kürü Nasıl Hazırlanır?

Kür-1

Maydanoz kürü birçok şekilde hazırlanabilir. Maydanoz kürünün en yaygın kullanılan şekli, 50 gram maydanoz suyu, 50 gram havuç suyu, 50 gram limon suyu ve 50 gram su ile hazırlanmaktadır. Tüm malzemeler homojen bir şekilde karıştırılarak içilir.

Kür-2

  • Yarım bağ maydanoz
  • 1 tane orta boy havuç
  • 1 tane orta boy salatalık
  • 1 tane limon

Hazırlanışı: Bütün malzemeler blenderdan geçirilir. Elde edilen sebze suyuna 1-2 kalıp buz eklenerek içilir. Ancak unutulmaması gereken, hiçbir bitki tek başına zayıflama sağlamaz. Maydanoz suyunun da tek başına zayıflamaya bir etkisi kesinlikle olmaz. Maydanoz suyu çok iyi bir idrar söktürücüdür. Zayıflama etkisinden yararlanmak için mutlaka limon ile beraber karıştırılarak içilmelidir. Ayrıca maydanoz kürü en fazla 2 hafta kadar kullanılmalıdır. Bu zaman zarfında vücut yapısına bağlı olarak 1-2 kilo kadar verilebilir.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER