Mide Küçültme Yolları

Mide küçültme denildiği zaman pek kişinin aklına ilk olarak cerrahi operasyonlar gelmektedir. Ancak mide küçültmek için çeşitli diyet ve egzersiz programları vardır. Özellikle uzman eğitmen tarafından verilecek mide egzersizleri midenin küçülmesin de ve sıkılaşmasında da fayda sağlamaktadır.

Kilo problemi olan kişiler doymadıklarını ve sürekli yemek yeme ihtiyacı hissetlerini yeğlerler. Ancak şunu da belirtmek gerekirse eğer bu durum midenin genişliğinden kaynaklanmaktadır. Şayet midenin küçülmesi ile bu sorun da ortadan kaldırabilir. Midenin küçülmesi ile kişiler eskisi kadar acıkmayacaklar ve sürekli yemek yeme ihtiyacı hissetmeyeceklerdir. Pek ok kişi mideyi küçültmek için ameliyat olmaktadır. Ancak ameliyata gerek kalmadan bu sorun ortadan kaldırılabilir.

Mide Küçültme Yolları

  • Mideyi küçültmek için ilk önce kişinin tam acıkmadan ufak atıştırmalar yapmasında fayda olacaktır. Tam acıkan kişiler genelde yemek yerken normal fazla tüketirler ve adeta yemek yerken gözleri kararır. Bunun için çok acıkmayı beklememek gerekir.
  • Yavaş olan metabolizmayı hızlandırmak için kişinin gün içerisinde fazla su içmesi ve yemek yerken karnını çok doyurmadan sofradan kalkması gerekir. Mideyi fazla doyurmak ve çok yemek yemek midenin büyümesine neden olan faktörlerin ilk başında gelir.
  • Yemek yemeden yaklaşık 10-15 dakika kadar önce büyük bir bardak su içilmeli. İçtiğiniz su midenizin bir bölümünü kaplayacaktır ve çok yemek yemenizi engelleyecektir.
  • Özellikle yeşillikler ve meyveler midenin küçülmesinde çok faydalıdır. Yemek yerken salata ve yeşilliğe ağırlık vermeniz gerekir.
  • Fazla kilolu olan kişiler acıktıkları zaman direk kan şekerleri düşer. Bu durum da kişilerin fazla yemek yemesine neden olur. Bunun önüne geçmek için kan şekerinizin düştüğünü hissettiğiniz anda ufak atıştırmalıklar yapabilirsiniz.
  • Kendinize uygun bir diyet programı seçmeli ve diyete tabi kalmalısınız. Bu sizin günlük alacağınız kaloriyi ve yakacağınız kaloriyi hesaplayacağı için sağlıklı beslenmenizi sağlayacaktır ve kilo almanızı engelleyip kilo verdirecektir.
  • Midenin küçülmesi tamamen kişinin iştahı ile kaynaklı bir durumdur. Eğer çok acıktığından dolayı kişi rahatsız ise sorunun giderilmesinde de sabırlı olması gerekir. Fazla yemek yemekten kaçınmalı, her gün düzenli mide egzersizleri uygulanmalı ve günlük tüketilen besinlerin kalorisi göz önünde bulundurulmalıdır.
BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER