Ahmet Maranki Zayıflatan Bitkiler

Çağımızın en yaygın ve ölümcü hastalığı olarak adlandırılan obezite, gerek egzersiz programları, gerekse tıbbi tedaviler ya da sağlıklı beslenme diyetleri gibi pek çok uygulama ile tedavi edilmeye çalışılıyor. Hatta son yıllarda oldukça pahalı olan Kavitasyon, lipoliz ve liposuction gibi teknolojik imkanlar ile de kilo probleminde çözüm getirilebiliyor. Ancak bu yöntemler oldukça pahalı ve çoğu kişinin erişemeyeceği zayıflama yöntemleri arasındadır. Bu yöntemlere başvurmadan doğal yolları kullanarak da kilo kaybetmek mümkündür.

Tavsiye edilen en ideal zayıflama yöntemleri doğal zayıflama teknikleridir. Bitkiler, egzersiz ve uygun diyet listeleri ile de zahmetsiz ve ekonomik bir şekilde kilo kaybı yaşanabilir. Ahmet Maranki zayıflama konusunda halkı bilgilendiren ve tıbbi eczaneden birçok bilgiyi halk ile paylaşan bir uzmandır. Ahmet Maranki yılların deneyimi ile zayıflatan bitkiler hakkında birçok bilgi paylaşıyor. Peki, Ahmet Maranki’nin paylaştığı bitkisel kürler nelerdir? Hep birlikte göz atalım.

Aşırı kilo günümüzde en sıkıntılı problemlerden biri haline gelmiştir. Aşırı kiloya genetik, hareketsiz bir yaşam, yanlış beslenme gibi faktörlerden dolayı ortaya çıkabilir. Bunların yanı sıra bazı hastalıklar da kilo probleminde neden olabilmektedir.

Bilinçsizce hazırlanan ve uygulanan diyet programları vücut yapısını olumsuz yönde etkiler. Sağlıklı ve bilinçli bir diyet ile beraber düzenli egzersiz ve rahatlamak için basit masaj hareketleri zayıflama üzerinde oldukça olumlu sonuçlar yaratır. Kilo vermek isteyen kişiler tuz, un ve şeker üçlüsünü hayatından tamamen çıkartamasa da mutlaka azaltmalıdır. Yemek aralarında asla su tüketilmemelidir. Mısır püskülü, maydanoz çayı ya da tabletleri, sinamaki, sarımsak çayı, soğan çayı ya da preperatları metabolizmanın aktifleşmesini sağlayarak toksinlerin dışarı atılması için kullanılabilir.

Aynı zamanda yeşil çay, mısır püskülü çayı, sinemaki, rezene, ıhlamur, papatya, zencefil ve nane gibi bitkilerden hazırlanan çaylar iştahı kapatarak daha az yemek yemeye yardımcı olur.

Sağlıklı zayıflama programı uygulanıyorsa gün içinde minimum 1,5-2 litre kadar su tüketilmelidir. Suya destek amacı ile şeker ilavesiz 3-4 fincan bitki çayı içmek yararlı olur. Çok acil değilse asla hızlı kilo vermek için şok diyetler uygulanmamalıdır. En ideal kilo verme oranı hafta 1 kilo ayda 4 kilo kadardır.

Ahmet Maranki Zayıflama Kürleri

  • Ufalanmış aslan pençesi 1 su bardağı kaynatılmış suya eklenerek 10 dakika kadar dinlendirilir. Hazırlanan kür günde 3 su bardağı kadar içilebilir. Her seferinde taze olarak hazırlanması gerekir.
  • 10 gram kadar yulaf bir su bardağı suya eklenerek 10 dakika kaynatılır. Yine günde 2-3 su bardağı tüketilebilir.
  • İnce kıyılmış maydanoz 4 su bardağı suyun içine atılarak, kısık ocakta yarım saat kadar kaynatılır. Hazırlanan kür gün boyunca tüketilir.
  • 5 bardak suyun içine 1 tane portakal ve 3 tane limon dilimlenerek eklenir. Karışım kısık ocakta 5 dakika kadar kaynatılır. Karışım süzülerek bal ile tatlandırılır. Gün içinde 4 su bardağı kadar tüketilebilir.
  • 1 tatlı kaşığı mısır püskülü, 1 tatlı kaşığı arpa, 1 tatlı kaşığı ayrık kökü 1 litre suya eklenerek 10 dakika kaynatılır. Karışım soğuduktan sonra süzgeçten geçirilir. Bal ve limon ile tatlandırılarak 1 günde tüketilir.
  • 200 gram rezene, kimyon ve melekotu kökü un haline getirildikten sonra homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışımdan günde 1 çorba kaşığı tüketilir.
  • Keten tohumu günde 1 tatlı kaşığı kadar tüketilir. Tek başına tüketilemiyorsa yoğurda karıştırılarak tüketilebilir.
  • Sabahları kahvaltıdan önce 100 gram kadar dut yemek zayıflamaya yardımcı olabilir.
BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER