Yaz Diyeti

Yaz Diyeti Listesi

Yaz Diyeti Listesi

Yaz diyeti ile kısa bir süre içinde hoş bir vücuda kavuşabilirsiniz. Yaz diyeti sebze, meyve ve gün içinde 8 su bardağı su içilerek uygulanan bir diyet listesidir. Diyet lezzetli meyve ve sebzelerden oluşmaktadır. Yaz Diyeti Listesi Pazartesi: Yaz diyetinde ilk gün yalnızca sebze yenilmelidir. Mesela salatalık tercih edilmişse gün boyu istenilen kadar salatalık yenilebilir. Salatalık neredeyse %90 sudan oluşan muhteşem bir sebzedir. Salı: İlk gün bolca sebze yenildiği için bugün bolce meyve tüketilmelidir. Elma, armut, karpuz gibi meyvelerden istenilen kadar yenilebilir. Şayet meyve tüketildiği halde açlık bastırılamamışsa bir kase az yağlı yoğurt yenilebilir. Çarşamba: Diyetin üçüncü gününde çilek, yaban mersini ve dut gibi yemişlerden istenilen kadar yenilebilir. Bu tür yemişlerin yanında bol su tüketimi ihmal edilmemelidir. Perşembe: Yaz diyetinde süt ve süt ürünlerinden de bolca tüketilebilir. Peynir, yoğurt ve ayran istenilen kadar tüketilebilir. Şayet açlık hissi yaşanıyorsa üzüm, kiraz< gibi yaz meyvelerinden tercih edilebilir. Cuma: Bugün yine sebze günü olacak. En çok sevilen sebzelerden tercih edilerek gün boyu istenilen kadar yenilebilir. Cumartesi: Bugün yine diyetin ikinci günü gibi sadece meyve günü olacak. Yine bir kase yağsız yoğurt yenilebilir. Pazar: Bugün diyetin en zorlayıcı günü olacak. Çünkü yalnızca sıvı gıdalara izin var. Gün içinde istenilen kadar elma, havuç, domates gibi sebze ve meyvelerin suyu sıkılarak içilebilir.

04-08-2014, 21:15 tarihinde eklendi.
Akdeniz Diyeti İle 1 Ayda 5 Kilo

Akdeniz Diyeti İle 1 Ayda 5 Kilo

Akdeniz diyeti tam anlamı ile sebze ve meyve düşkünleri için ideal bir diyet listesidir. Akdeniz diyeti sayesinde aç kalmadan sağlıklı bir şekilde kolaylıkla kilo verebileceksiniz. Akdeniz diyetinde 1 ayda yaklaşık 5 kilo vermeniz mümkün. Diyet ne kadar sebze ağırlıklı olsa da menüde sadece sebze yok. Aralıklar ile et, kuru yemiş gibi enerji oranı yüksek besinlere de yer verilmektedir. Kısacası Akdeniz diyeti sayesinde sağlıklı beslenerek, vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri tüketerek vücut direncinizi sarsmadan kilo kaybı sağlıyor. Akdeniz Diyeti 1 haftalık Menü Pazartesi Sabah Kahvaltısı: 1 dilim tuzsuz beyaz peynir, İstediğiniz kadar domates, salatalık, 5 tane tuzu alınmış zeytin, 2 dilim kepek ekmeği, 1 avuç fındık ya da ceviz, 1 tane elma Öğle Yemeği: 1 tane simit, 1 tane salatalık ve domates, 1 su bardağı ayran Akşam Yemeği: 1 porsiyon et sote, 1 porsiyon salata Salı Sabah Kahvaltısı: 2 dilim ekmek, 1 dilim tuzsuz beyaz peynir, Domates ve salatalık, 5 tane tuzsuz zeytin, 1 tane kivi, 1 avuç badem ya da ceviz Akşam Yemeği: 2 yemek kaşığı yoğurt, 1 porsiyon kıymalı ıspanak, 1 porsiyon salata Çarşamba Sabah Kahvaltısı: 2 dilim kepek ekmeği, 1 dilim tuzsuz beyaz peynir, Salatalık ve domates, 1 avuç ceviz, 1 tane elma Öğle Yemeği: 1 tane peynirli sandviç, Domates ve salatalık, su bardağı ayran Akşam Yemeği: 1 porsiyon etli yeşil fasulye, 1 porsiyon salata Perşembe Sabah Kahvaltısı: 2 dilim kepek ekmeği, 1 dilim tuzsuz beyaz peynir, Salatalık ve domates, 5 tane tuzsuz zeytin, 1 avuç badem ya da ceviz, 1 tane küçük elma Öğle Yemeği: 1 porsiyon mevsim meyvesi Akşam Yemeği: 1 porsiyon peynir ve mantar ilaveli makarna, 1 porsiyon salata Cuma Sabah Kahvaltısı: 2 dilim kepek ekmeği, 1 dilim tuzsuz beyaz peynir, 5 tane tuzsuz zeytin, 1 tane kivi, 1 avuç badem, Öğle Yemeği: 1 porsiyon mevsim meyvesi Akşam Yemeği: 1 porsiyon sebzeli tavuk, 1 porsiyon salata Cumartesi Sabah Kahvaltısı: 2 dilim kepek ekmeği, 1 dilim tuzsuz beyaz peynir, 5 tane tuzsuz zeytin, Salatalık ve domates, 1 tane küçük elma, 1 avuç badem Öğle Yemeği: 1 tane peynirli sandviç, Salatalık ve domates, 1 su bardağı ayran Akşam Yemeği: Izgarada balık, Bol yeşil salata Pazar Sabah Kahvaltısı: 2 dilim kepek ekmeği, 1 dilim tuzsuz beyaz peynir, 5 tane tuzsuz zeytin, 1 avuç ceviz, 1 tane kivi Öğle Yemeği: Peynir ve mantar ilaveli omlet, 1 porsiyon salata, 1 bardak taze portakal suyu Akşam Yemeği: 1 porsiyon fırında pişmiş mantarlı güveç, Pirinç pilavı, 1 porsiyon salata Not: Akdeniz diyetini basit egzersizler ile desteklediğinizde 1 ayda 5 kilo verme hızı daha da kolaylaşacaktır. Uygulayacağınız egzersizler zayıflarken sarkmaları engelleyecek ve daha sıkı bir vücuda kavuşacaksınız.

07-05-2014, 21:56 tarihinde eklendi.
Akdeniz Diyeti Nedir?

Akdeniz Diyeti Nedir?

En sağlıklı diyetlerden olan Akdeniz diyeti, yeme alışkanlıklarının belirgin halde değişim göstermediği, kanıksanması kolay beslenme şeklini içermektedir. Beslenme uzmanları bu diyet hakkında olumlu yorumlar yapmaktadır. Çünkü değiştirilmiş bu yeme alışkanlıkları ile otomatik olarak genel sağlığa ilişkin düzelmelerde kayıt edilmiştir. Örneğin; kanser, kalp hastalıkları ve dolaşım hastalıkları üzerinde olumlu etkileri görülmektedir. Hastalıkların önlenmesi ve seyrinin hafifletilebilmesi adına olumlu sonuçlar açığa çıkarmaktadır. Akdeniz diyeti en genel tanımı ile Akdeniz bölgesine ait oluşmuş kültürün beslenme alışkanlıklarını içermektedir. Akdeniz diyeti neler içerir? En önemli kısmını makarna, kuskus, tam tahıl, bulgur, ekmek, bakliyat, sebze, meyve, patates ve pirinç oluşturmaktadır. En yaygın yağ kullanımı zeytinyağıdır. Süt ve süt ürünleri gün içerisinde tüketilebilir. Peynir günde yaklaşık 250 gram tüketilebilecekken, bir kase de yoğurt yenilebilinmektedir. Sebze ile meyve konusunda sınırları dar bir çizelge yoktur. Rahatlıkla taze meyve ile sebzeler bol miktarda tüketilebilir. Ancak özelliği sebze ve meyvelerin taze olması, dahası işlenmemiş ürünlerden olmasıdır. Tavuk ile balık arasında yapılacak seçimde balık galip gelmektedir. Haftada iki ya da üç kere taze balık tüketilebilir. Hafta hesabına vurulduğu zaman kişi başına hafta boyunca toplam balık miktarı yarım kiloyu aşmayacak şekilde olmalıdır. Etlerden kırımızı olanı çok daha az tercih edilir. Yalnızca ayda birkaç kere ve hepsinin ayda genel toplamı bir kiloyu aşmayacak şekilde tüketilmektedir. Yumurta; Akdeniz diyetinde haftada maksimum dört taneye kadar çıkabilir. Alkollü içeceklerden olan şarap bu diyet şeklinde bahsi geçebilecek içecek olup, yemek esnasında günde toplam 1 ya da en çok 2 kadehe kadar izin verilebilir. Akdeniz diyetinde temel tatlandırıcı baldır. Şekerleme grubu ise haftada birkaç kere izni olan beslenme maddeleridir. Akdeniz diyetinin faydaları nelerdir? Kalp hastalığı riskini azalttığı bilinir. Kanser hastalığında seyri hafifletecektir. Felç gibi yüksek risk içeren rahatsızlıklara karşı kalkan oluşturur. Lezzet vaat eder. Ekonomiktir ve kolay ulaşılabilir besin maddelerinden oluşur. İnce ölçü, hassas hesap içermediği için kanıksanması daha kolaydır.

13-05-2014, 09:57 tarihinde eklendi.
Simit Diyeti

Simit Diyeti

Simit diyeti en fazla 1 hafta boyunca uygulanmalıdır. Diyette simit haricinde et, tavuk ve protein içerikli yiyeceklerde yer almaktadır. Şok diyet listesi olduğu için vücuda zarar verebilir. Bu nedenle diyete başlamadan önce mutlaka bir diyetisyene danışmalısınız. Genel sağlığı ile sorun yaşayan kişiler bu diyeti uygulamaktan kaçınmalıdır. Diyet ile beraber egzersiz yapılırsa daha güzel sonuçlar alınabilir. Ayrıca günlük bol su tüketmeye özen gösterilmelidir. Simit Diyet Listesi 1.Gün Sabah Kahvaltısı: Yarım simit, Çay ya da kahve (şeker ilave edilmemelidir) Öğle Yemeği: 1 tane simit, 1 kase yağ ilavesiz salata Akşam Yemeği: Yarım tavuk, 1 kase yağ ilave edilmemiş salata 2.Gün Sabah Kahvaltısı: Yarım simit, Çay ya da kahve (şeker ilavesiz) Öğlen Yemeği: 1 tane simit, 1 kase yağ ilavesiz salata Akşam Yemeği: Yarım tavuk, 1 kase yağ ilavesiz salata 3.Gün: Sabah Kahvaltısı: Yarım simit, Çay ya da kahve (şeker ilavesiz) Öğle Yemeği: 1 tane simit, 1 kase yağ ilavesiz salata Akşam Yemeği: 10 tane yağsız kıyma ile hazırlanmış ve içine ekmek ilave edilmemiş köfte 4.Gün Sabah Kahvaltısı: Yarım simit, Çay ya da kahve (şeker ilave edilmemiş) 5.Gün Sabah Kahvaltısı: Yarım simit, Çay ya da kahve (şeker ilavesiz) Öğle Yemeği: 1 tane simit, 1 su bardağı ayran Akşam Yemeği: 8 tane kuzu pirzola, 1 porsiyon salata 6.Gün Sabah Kahvaltısı: Yarım simit, Çay ya da kahve )şeker ilavesiz) Öğle Yemeği: 1 porsiyon makarna, 1 porsiyon salata Akşam Yemeği: 8 adet kuzu pirzola, 1 porsiyon salata 7.Gün Sabah Kahvaltısı: Yarım simit, Çay ya da kahve (şeker ilavesiz) Öğle Yemeği: 1 porsiyon Tavuk ilave edilmiş domatesli makarna (1 tatlı kaşığı sıvı yağ kullanılacak) Akşam Yemeği: Izgarada ya da tavada yağsız pişmiş 3 adet bonfile, 1 porsiyon salata

02-05-2014, 09:05 tarihinde eklendi.
Havuç Diyeti

Havuç Diyeti

Havuç diyetinde hedef haftada 4-5 kilo kadar vermektir. Havuç bir tür şok diyet olduğu için uzun süre uygulamalarda bağışıklık sistemini çökertebilir. Bu nedenle sürekli uygulamak için uygun bir diyet listesi değildir.Havuç, sağlık ve cilt bakımı için mucizevi bir sebzedir. Cildi güneş ışınlarının zararlı etkenlerinden korumaya yardımcı olur. Aynı zamanda kalorisi de oldukça düşük bir sebzedir. Havuç diyeti ile sağlığınıza ve cildinize katkıda bulunabilir, haftada ortalama 4-5 kilo kadar zayıflayabilirsiniz. Havuç Diyeti Günlük Menüsü 1.Gün Sabah Kahvaltısı: 1 dilim tost ekmeği, 1 su bardağı süt, 1 su bardağı havuç suyu Öğle Yemeği: 1 kibrit kutusu kadar peynir, Birkaç parça haşlanmış brokoli, 1 porsiyon havuç ilaveli makarna 2.Gün Sabah Kahvaltısı: 1 su bardağı havuç suyu, 1 su bardağı süt, 1 dilim tost ekmeği Öğle Yemeği: Yarım porsiyon havuçlu pilav, 1 kase karışık salata, 1 tane yeşil elma Akşam Yemeği: 1 porsiyon havuç püresi, 2 dilim tost ekmeği, 150 gram kadar ızgarada pişmiş balık 3.Gün Sabah Kahvaltısı: 1 su bardağı süt, 1 dilim tost ekmeği, 1 su bardağı havuç suyu Öğle yemeği: 1 porsiyon domatesli makarna, 1 porsiyon karışık salata, 4 dilim tavuk ya da hindi salam Akşam Yemeği: 1 porsiyon zeytinyağlı havuç dolması, 1 tane sandviç ekmeği, 2 küçük boy ızgarada közlenmiş patlıcan 4.Gün Sabah Kahvaltısı:1 su bardağı süt, 1 dilim tost ekmeği, 1 su bardağı havuç suyu Öğle Yemeği: Yarım porsiyon havuçlu pilav, 2 tane domates, 1 ufak kase meyve salatası Akşam Yemeği: 1 kase karışık salata, 1 tane sandviç ekmeği, 120 gram kadar havuçlu hindi 5.Gün Sabah Kahvaltısı: 1 su bardağı süt, 1 dilim tost ekmeği, 1 su bardağı havuç suyu Öğle Yemeği: 1 porsiyon domatesli makarna, 1 porsiyon karışık salata, 1-2 dilim ananas Akşam Yemeği: 3-4 parça havuçlu tavuk sarma, 2 tane kepekli tost ekmeği, 1 porsiyon karışık salata 6.Gün Sabah Kahvaltısı: 1 su bardağı süt, 1 su bardağı havuç suyu, 1 dilim tost ekmeği Öğle Yemeği: 1 porsiyon havuç çorbası, 2 dilim beyaz peynir ve 2 dilim tost ekmeği ile hazırlanmış tost, Ufak bir porsiyon kağıtta türlü Akşam Yemeği: Semizotlu ve domatesli 1 porsiyon makarna, 1 kase tavuk salatası, 1 kase meyve salatası 7.Gün Sabah Kahvaltısı:1 su bardağı süt, 1 su bardağı havuç suyu, 1 dilim tost ekmeği Öğle Yemeği: Yarım porsiyon fırında makarna, 2 küçük boy közlenmiş patlıcan, 1 kase meyve salatası Akşam Yemeği: 4-5 tane zeytinyağlı havuç dolması, 1 tane sandviç ekmeği, 1 porsiyon karışık salata

02-05-2014, 08:58 tarihinde eklendi.
Karpuz Diyeti

Karpuz Diyeti

Karpuz diyeti sayesinde haftada 5 kilo verebilirsiniz. Ancak diyetin kurallarına sadık kalmanız gerekmektedir. Yazın hepimiz ister istemez ağır gıdalardan uzak durmaya gayret ederiz. Bu sayede diyet uygulamak daha kolay olur. Yazın sizi hem serinletecek hem de zayıflamanıza yardımcı olacak karpuz diyeti sayesinde ideal vücut ölçülerine kavuşabilirsiniz. Yazın su ihtiyacı daha fazla artacağı için diyet ile beraber su tüketimine de özen göstermelisiniz. Karpuz sulu bir meyve su içmeye gerek yok diye düşünmek oldukça yanlış bir tutumdur. Bu diyet listesi aynı zamanda tatlı krizine girenler için de ideal bir diyet listesi. Diyeti uygularken günlük düzenli bir şekilde egzersiz yapmanızda yarar vardır. Özellikle günlük en az 45 dakikalık tempolu yürüyüşler ile diyeti destekleyebilir, daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Karpuz Diyeti Günlük Menü 1.Gün (Kahvaltı yapmadan önce 2 su bardağı mümkünse ılık su içilmeli) Sabah Kahvaltısı: 1 dilim karpuz, 1 kibrit kutusu kadar peynir, 1 dilim kepek ekmeği Öğle Yemeği: 1 ince dilim karpuz, 1 kibrit kutusu kadar peynir, 1 dilim diyet ekmek Akşam Yemeği: 200 gram ızgarada pişmiş tavuk, 1 porsiyon salata, 1 dilim diyet ekmek Gece: 1 dilim diyet ekmek, 1 dilim karpuz 2.Gün (Kahvaltı yapmadan önce 2 su bardağı su içilmeli) Sabah Kahvaltısı: 1 dilim karpuz, 1 fincan çay, 1 tane haşlanmış yumurta, 1 dilim diyet ekmek Öğle Yemeği: 1 dilim karpuz, 2 küçük boy köz patlıcan salata, 1 kase yoğurt, 1 dilim diyet ekmek Ara Öğün: 1 dilim karpuz Akşam Yemeği: 2 parça teflon tavada yağsız sotelenmiş biftek, 1 dilim diyet ekmek, 1 porsiyon salata Gece: 1 kibrit kutusu peynir, 1 dilim karpuz 3.Gün (Kahvaltı yapmadan önce 2 su bardağı su içilmeli) Sabah Kahvaltısı: 1 dilim karpuz, 1 dilim kepek ekmeği Öğle Yemeği: 1 porsiyon salata, 1 porsiyon yağsız pişmiş mantar sote, 1 dilim kepek ekmeği İkindi: 1 dilim karpuz, 1 kase yoğurt Akşam Yemeği: 200 gram yağsız kıyma ile hazırlanmış köfte, 1 porsiyon salata Gece: 1 kibrit kutusu kadar peynir, 1 dilim karpuz 4.Gün (Kahvaltı yapmadan önce 2 su bardağı su içilmeli) Sabah Kahvaltısı: 1 dilim diyet ekmek, 1 fincan çay Öğle Yemeği: 200 gram ızgarada pişmiş balık, 1 porsiyon salata, 1 dilim diyet ekmek Ara Öğün: 1 dilim karpuz Akşam Yemeği: 1 kase yağsız yoğurt, 1 porsiyon haşlanmış kabak, 1 porsiyon salata Gece: 1 kibrit kutusu kadar peynir, 1 dilim karpuz 5.Gün (Kahvaltı yapmadan önce 2 su bardağı su içilmeli) Sabah Kahvaltısı: 1 dilim karpuz, 1 kibrit kutusu kadar peynir Öğle Yemeği: 1 porsiyon fırında kabak mücver, 1 dilim diyet ekmek, 1 kase salata İkindi: 1 dilim karpuz Akşam Yemeği: Fırında et ve karışık sebze ilave edilmiş güveç, 1 porsiyon salata Gece: 1 dilim diyet ekmek, 1 dilim karpuz 6.Gün (Kahvaltı yapmadan önce 2 su bardağı su içilmeli) Sabah Kahvaltısı: 1 dilim karpuz, 1 tane haşlanmış yumurta, 25 gram peynir ilaveli omlet, 1 dilim diyet ekmek, Domates ve salatalık Öğle Yemeği:1 kase yağsız yoğurt, 1 porsiyon haşlanmış sebze İkindi: 1 dilim karpuz, 1 dilim diyet ekmek, 1 kibrit kutusu kadar peynir Akşam Yemeği: 1 kase yağsız yoğurt, 1 porsiyon haşlanmış sebze, 1 porsiyon salata Gece: 1 dilim karpuz, 1 kibrit kutusu kadar peynir, 1 dilim diyet ekmek 7.Gün (Kahvaltı yapmadan önce 2 su bardağı su içilmeli) Sabah Kahvaltısı: 1 dilim karpuz, 1 dilim diyet ekmek Öğle Yemeği: 1 kase yağsız yoğurt, 1 porsiyon haşlanmış sebze, 1 dilim karpuz Ara Öğün: 1 dilim karpuz, 1 dilim diyet ekmek Akşam Yemeği: 200 gram fırında balık buğulama, 1 porsiyon salata, 1 dilim diyet ekmek Gece: 1 dilim karpuz

02-05-2014, 09:01 tarihinde eklendi.
Akdeniz Diyeti

Akdeniz Diyeti

Akdeniz diyeti ile sizde 2 haftada 8 kilo verebilirsiniz. Akdeniz diyeti, Fransa, Türkiye ve Orta Doğu gibi farklı yerlerde yaşayan Akdeniz insanlarına ait bir beslenme alışkanlığıdır. Akdeniz diyetinde seçenek oldukça fazladır. Ayrıca tamamen sağlığa yararlı yiyecekler tarafından oluşmaktadır. Sebze, fındık, yoğurt gibi ürünler diyet listesinde vazgeçilmez ürünlerdir. Bu diyette kırmızı et tüketim ayda 1 defa ile sınırlandırılmıştır. Balık, tavuk, tatlı ve yumurta tüketimi de haftada 1 defa ile sınırlıdır. Diyetin vazgeçilmezi sebze ve meyvelerdir. Özellikle kalp hastaları için Akdeniz diyeti özel bir beslenme programı olmakta ve aynı zamanda sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Akdeniz Diyeti Listesi Pazartesi Sabah Kahvaltısı: 4 dilim portakal, Fincan şeker ilavesiz çay ya da kahve, Yulaf ezmesi Öğle Yemeği: Kuru soğan ve patates ilave edilmiş tavukgöğsü, Ispanak salatası ( 1 tatlı kaşığı sıvı yağ ilaveli) Aralarda Atıştırmalık: Zeytin, Çilekli yoğurt Salı Sabah Kahvaltısı: Taze mevsim meyvesi, 1 kase yoğurt, 1 dilim tahıl ekmeği, Şeker ilavesiz çay ya da kahve Aralarda Atıştırmalık: Üzüm, Glace meyve Çarşamba Sabah Kahvaltısı: Yağsız bir parça peynir, 1 tatlı kaşığı reçel, 2 ince dilim kepek ekmeği, Şeker ilavesiz çay ya da kahve Öğle Yemeği: 1 porsiyon beyaz fasulye, Makarna salatası, Domates dilimleri ve mozzarella peyniri Akşam Yemeği: 1 kase şehriye çorbası, Salatalık, domates ve fesleğen, 1 avuç fıstık, Izgarada hazırlanmış karides salatası Aralarda Atıştırmalık: Peynir ve meyve, 1 avuç badem Perşembe Sabah Kahvaltısı: Ispanak ve beyaz peynir ile hazırlanmış omlet, 1 dilim buğday ekmeği, Şeker ilavesiz çay ya da kahve Öğle Yemeği: 1 kase tavuk çorbası, 1 dilim kepek ekmeği, 1 porsiyon yeşil salata, Beyaz peynir, Zeytinyağı ve limon Akşam Yemeği: Közlenmiş patlıcan, Patates haşlaması, 1 porsiyon mantar sote Aralarda Atıştırmalık: Zeytin, İncir Cuma Sabah Kahvaltısı: 9-10 tane çilek, Yulaf ezmesi, 1 dilim kepek ekmeği Öğle Yemeği: 1 kibrit kutusu adar yağsız beyaz peynir, Enginar haşlama, Tavuk sote, Salamura pancar, zeytinyağı Akşam Yemeği: Mantar sote, Domates, marul ve kırmızıbiber ilaveli salata, Kalamar Aralarda Atıştırmalık: Mandalina, greyfurt veya portakal, 1 avuç kadar ceviz Cumartesi Sabah Kahvaltısı: 1 tane katı haşlanmış yumurta, Yarım greyfurt, Şeker ilavesiz çay ya da kahve, Pide Öğle Yemeği: Domates ve soğan ilaveli zeytinyağında sardalye, 1 porsiyon çoban salata, Patates haşlaması Akşam Yemeği: Zeytinyağlı yaprak sarması, 1 porsiyon salata, Piyaz ve avokado, Tabule Aralarda Atıştırmalık: Zeytin, Antep fıstığı Pazar Sabah Kahvaltısı: 1 kibrit kutusu kadar peynir, Şeker ilavesiz çay ya da kahve, Üzüm, 1 dilim kepek ekmeği Öğle Yemeği: 1 kase mercimek çorbası, Gözleme, Karnabahar, armut, ceviz ve köri ilaveli salata Akşam Yemeği: Makarnalı ve soslu tavuk, Zeytinyağı, Salatalık ve domates ilaveli salata Aralarda Atıştırmalık: Nektari, Üzüm Not: Akdeniz diyeti oldukça sağlıklı ve bol seçenekli bir diyet listesidir. Diyette dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı zeytinyağı tüketimidir. Bu nedenle zeytinyağını orantılı bir şekilde tüketmeye özen gösterilmelidir. Çünkü zeytinyağı fazla tüketilirse kilo artışına yol açabilir. Bu diyet listesinde yer alan yiyecekler kolaylıkla marketlerden temiz edilebilir. Diyet ile beraber fiziksel aktiviteler de uygulanmalıdır. Kilo verme süreci fiziksel aktivitelerin yardımı ile daha kolay ve daha orantılı olacaktır.

02-05-2014, 08:56 tarihinde eklendi.