Yaz Diyeti Listesi

Yaz diyeti ile kısa bir süre içinde hoş bir vücuda kavuşabilirsiniz. Yaz diyeti sebze, meyve ve gün içinde 8 su bardağı su içilerek uygulanan bir diyet listesidir. Diyet lezzetli meyve ve sebzelerden oluşmaktadır.

Yaz Diyeti Listesi

Pazartesi: Yaz diyetinde ilk gün yalnızca sebze yenilmelidir. Mesela salatalık tercih edilmişse gün boyu istenilen kadar salatalık yenilebilir. Salatalık neredeyse %90 sudan oluşan muhteşem bir sebzedir.

Salı: İlk gün bolca sebze yenildiği için bugün bolce meyve tüketilmelidir. Elma, armut, karpuz gibi meyvelerden istenilen kadar yenilebilir. Şayet meyve tüketildiği halde açlık bastırılamamışsa bir kase az yağlı yoğurt yenilebilir.

Çarşamba: Diyetin üçüncü gününde çilek, yaban mersini ve dut gibi yemişlerden istenilen kadar yenilebilir. Bu tür yemişlerin yanında bol su tüketimi ihmal edilmemelidir.

Perşembe: Yaz diyetinde süt ve süt ürünlerinden de bolca tüketilebilir. Peynir, yoğurt ve ayran istenilen kadar tüketilebilir. Şayet açlık hissi yaşanıyorsa üzüm, kiraz< gibi yaz meyvelerinden tercih edilebilir.

Cuma: Bugün yine sebze günü olacak. En çok sevilen sebzelerden tercih edilerek gün boyu istenilen kadar yenilebilir.

Cumartesi: Bugün yine diyetin ikinci günü gibi sadece meyve günü olacak. Yine bir kase yağsız yoğurt yenilebilir.

Pazar: Bugün diyetin en zorlayıcı günü olacak. Çünkü yalnızca sıvı gıdalara izin var. Gün içinde istenilen kadar elma, havuç, domates gibi sebze ve meyvelerin suyu sıkılarak içilebilir.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER