Yoğurt Diyeti

Yoğurt Suyu Zayıflatır mı?

Yoğurt Suyu Zayıflatır mı?

Yoğurt suyu, içerisinde birçok vitamin, mineral, protein ve aminoasit barındırır. Yoğurt suyu zayıflamak için diyet yapan kişiler için de oldukça faydalıdır. Çünkü diyet yapan kişiler belli bir beslenme programına tabii kaldığı için vücutta mineral ve vitamin kaybı yaşanır. Yoğurt suyu sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller karşılanmış olur. Bu nedenle diyet uygulayan kişilerin yoğurt suyu tüketmesi birçok doktor ve diyetisyen tarafından tavsiye edilmektedir. Yoğurt suyu metabolizma hızının yavaşlamasını önlediği için metabolizmasının yavaş çalıştığından şikayetçi olanlar bol bol yoğurt tüketmelidir. Yoğurt suyu Metabolizmayı hızlandırarak kilo alımını engeller. Yoğurt suyu şeker hastalarında da şekeri düşürücü bir etki sağlar. Hazımsızlık ve mide rahatsızlıklarına karşı da iyi geldiği bilinmektedir. Aynı zamanda yoğurt suyunun sağlık açısından bir çok faydası vardır. Zayıflamaya katkıda bulunduğu gibi, troid bezlerinin daha iyi çalışmasına yardımcı olurken guatr hastalığına karşı kişiyi korur. Vücut sağlığı ve gelişimi yönünden bu kadar önemli olan yoğurt suyunun cilt güzelleştirici ve beslenmesi için önemi de büyüktür. Akne, kırışıklık ve lekelere karşı doğal tedavi arayan kişiler yoğurt suyunun faydalarından yararlanabilir. Özellikle ciltte zamanla oluşan lekeler üzerinde 3-4 hafta kullanıldığı takdirde lekeleri yok eder. Bir diğer önemli faydası da böbreklerde oluşan taşların düşmesine yardımcı olmasıdır. Böbreklerde taş ve kum sorunu olan kişiler yoğurt suyu içerek bu sorunlarından kurtulabilir.

07-05-2014, 21:44 tarihinde eklendi.
Yoğurt Diyeti Kaç Gün Yapılır?

Yoğurt Diyeti Kaç Gün Yapılır?

Yoğurt diyeti 5 gün süre ile uygulanan ve 5 günde 2-4 kilo arasında kilo vermeyi sağlayan bir diyet listesidir. Yoğurdun sağlığa faydaları tüm dünyada kabul görmüştür. Çok uzun yıllardan beri yoğurt zehirlenme tedavilerinde kullanılan bir gıdadır. Ayrıca hazmı rahatlatıcıdır ve kalori yönünden oldukça düşüktür. Bu nedenle kilo vermeye yardımcı olur. Yoğurt diyeti vücutta biriken suyun dışarı atılmasına yardımcı olur. Yağ yakıcı etkisi sayesinde kilo verme süreci hızlanır. Yoğurt diyetinde yağsız ve sulu yoğurt tercih edilmelidir. Yoğurt diyetinde dikkat edilmesi gereken yoğurdun suyunu süzmeden tüketmektir. Diyet ile beraber gün içinde 2-2,5 litre su içmeye özen gösterilmelidir. Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır? 1.Gün (Sabahları aç kahvaltıdan önce 1 su bardağı ılık su içilmelidir. ) Sabah Kahvaltısı: 1 fincan şeker ilavesiz çay, 300 gram yoğurt Öğle Yemeği: 1 porsiyon sebze çorbası, 3-4 kaşık et ilaveli sebze yemeği, 300 gram yoğurt, 2 ince dilim karpuz Ara Öğün: 300 gram yoğurt, 1 fincan şeker ilavesiz çay, 1 porsiyon meyve Akşam Yemeği: 1 porsiyon sebze yemeği, 300 gram yağsız yoğurt, 60 gram ızgara tavuk ya da kırmızı et Gece: 1 fincan papatya çayı, 3 tane erik kurusu Yoğurt Diyeti 2.3.4.5.6.7. Gün (Diyetin her günü sabah kahvaltıdan önce 1 su bardağı ılık su içilmelidir. İsteğe göre içine limon eklenebilir.) Sabah Kahvaltısı: 300 gram yağsız yoğurt, 4 tane grisini, 1 fincan şeker ilavesiz çay (bitki çayı da olabilir) Öğle Yemeği: 300 gram yağsız yoğurt, 1 porsiyon sebze çorbası, 1 porsiyon mevsim meyvesi Ara Öğün: 300 gram yağsız yoğurt, 1 porsiyon mevsim meyvesi, 1 fincan şeker ilavesiz çay (bitki çayı olabilir) Akşam Yemeği: 1 porsiyon ızgara ya da fırınlanmış beyaz et (tavuk ya da balık olabilir), 1 porsiyon zeytinyağı ilave edilmiş salata (zeytinyağı 1 tatlı kaşığı ilave edilecek), 2 dilim kepekli ekmek, 1 su bardağı taze meyve suyu Gece: 1 fincan bitki çayı Bitki çayı: Melissa, sarı kantaron ve papatya 1 kahve kaşığı olacak şekilde karıştırılarak 1 fincan kaynar suya eklenir ve 10 dakika dinlendirilerek içilir.

16-04-2014, 08:25 tarihinde eklendi.
Yoğurt Diyeti Yorumları

Yoğurt Diyeti Yorumları

Yoğurt diyeti, yağları eriten, tokluk sağlayan ve cildin parlamasına yardımcı olan bir diyet türüdür. Ayrıca diğer diyet listelerine nazaran daha kolay uygulanır. Çünkü yoğurt diyeti uygularken yediklerinizi ölçmenize ya da tartmanıza gerek yok. Pazartesiden cumaya kadar uygulanan diyet yoğurt seven herkes için uygundur. Hafta sonu cumartesi ve Pazar, diyetin tam etkisinden faydalanmak için ara vermeniz gerekir. Ancak bu iki günlük arada diyet yok diye abartıya kaçılmamalıdır. Diyet vitamin özelliği ile vücudunuzdaki ödemin atılmasını sağlayacak, siz kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Yoğurt diyeti Kalori yönünden düşük bir diyettir ve metabolizmanın temizlenmesini sağlar. Yoğurt Diyeti diğer diyetlere nazaran daha sağlıklı bir diyettir. Ayrıca arındırıcı bir özelliği vardır. Terlemeyi önler ve mideyi dinlendirici bir etkisi vardır. Diyet listesine sadık kalındığı takdirde hedefe ulaşmak mümkündür. Sizde yoğurt diyeti uygulayanlardansanız, diyeti uygulayacak diğer kişiler için diyet hakkındaki fikirleriniz bizimle paylaşabilirsiniz. Örneğin; Cildi parlatan, şişkinliği gideren ve açlığı bastıran yoğurt diyeti nasıl bir diyet? Yoğurt diyetinin artı ve eksileri nelerdir? Siz bu diyeti nasıl uyguladınız? Bu diyet sayesinde ne kadar zamanda kaç kilo verdiniz? Yoğurt diyeti ile beraber farklı neler yaptınız? Bu soruların cevabını bizimle paylaşırsanız sizinle aynı kaderi paylaşan kişilere ışık olabilirsiniz. Yoğurt diyetinin artı ve eksileri hakkında kıymetli görüşlerinizi bekliyoruz.

22-04-2014, 11:58 tarihinde eklendi.
Elma Sirkesi Zayıflatır mı?

Elma Sirkesi Zayıflatır mı?

Özellikle yeşil kabuklu elma diyet listelerinin vazgeçilmez meyvesidir. Elmanın zayıflama üzerinde sağladığı etkisi haricinde vücut sağlığı için de pek çok etkisi vardır. Elma cildin tazelenmesini ve daha genç görünmesini sağlar. Vücut için tam bir şifa kaynağı olan elma, sirkesi ile de çok faydalıdır. Elma sirkesi, saç bakımı, cilt güzelliği ve kilo kaybı için kullanılabilecek tamamen doğal bir bitkidir. Formada kalmak, hoş bir vücuda kavuşmak ve kilo kontrolü sağlamak için elma sirkesi gün içinde iki defa tüketilmelidir. Elma sirkesi bal ve limon ile karıştırılarak içilirse kısa bir süre içinde incelme ve zayıflama sağlayabilir. Uygun bir diyet ve egzersize ek olarak elma sirkesi içmek kalıcı ve sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur. Kısa sürede gözle fark edilecek boyutta değişim yaşanabilir. Elma sirkesi metabolizmayı hızlandırarak vücuda alınan kalorinin kısa sürede yakılmasını sağlar. Elma Sirkesi Kürü 1 çay bardağından az eksik su 1 tatlı kaşığı bal 1 tatlı kaşı süzme bal Tüm malzemeler karıştırılarak yemeklerden önce yudum yudum içilmelidir. Kür zayıflamaya yardımcı olduğu kadar, vücudu birçok hastalığa karşı koruyacaktır. Tam bir enerji deposu olan kür kişiye canlılık ve dinçlik verecektir Elma sirkesi kürü özenli bir şekilde uygulandığı takdirde 3 ayda 10 kilo verdirebilir. Elma sirkesi+bal+ su karışımı özellikle akşam yemeğinden sonra içildiği zaman hazmı kolaylaştırarak yağların erimesine yardımcı olur. Ancak fazla kilo sorunu olan kişiler daha iyi sonuç almak istiyorsa günde 3 defa yemeklerden önce içmelidir. Elma Sirkesinin Sağlık Ve Zayıflama Üzerindeki Faydaları Yağ yakıcı bir etki sağlar. Bu etkisi nedeni ile hızlı bir şekilde kilo kaybına yol açar. Öksürük ve soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Kanda kötü kolesterol oranını düzenler. Kan yağlanması ve damar tıkanıklığına karşı iyi gelir. Hipertansiyon şikayetini azaltır. Sindirim sorunlarında, idrar yolu enfeksiyonunda ve uyku problemlerinde etkili bir çözümdür. Elma sirkesi kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. Detoks etkisi yaratan doğal bir antioksidandır. Kemiklere destek olur.

12-04-2014, 07:33 tarihinde eklendi.
Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Yoğurdun Faydaları Yağsız yoğurt, en besleyici gıdalardan biridir. Ayrıca cildi parlaklaştırıcı, sarındırıcı, açlığı dindirici, sindirim sistemini düzenleyici özelliği bulunan yoğurt, tüm bunların yanında, diyet listelerinin de vazgeçilmez besinlerinden biridir. Tok tutucu özelliği ile kısa sürede kilo vermeye başlamak isteyenlerin tercih edebileceği yoğurt diyeti, sık sık açlık ve şişkinlikten yakınanların derdine derman oluyor. Yoğurt Diyeti Nedir? Tok tutucu özelliği ile kısa sürede kilo vermeye başlamak isteyenlerin tercih edebileceği yoğurt diyeti, sık sık açlık ve şişkinlikten yakınanların derdine derman oluyor.Yoğurt, bol miktarda su içerdiğinden, bu diyeti yaparken metabolizmanızda bulunan kimyasal maddelerin atılmasına da katkı sağlamış olacaksınız. Yoğurt diyeti, bol miktarda sıvı içeren ve tuzdan uzak tutan bir diyet olduğundan, vücutta şişkinlik probleminiz kalmayacaktır. Düşük kalorili bir diyet olduğu için, kısa sürede kilo vermek isteyenlerin sıkça tercih ettiği yoğurt diyeti yaparken mideniz boş kalmayacak. Sık sık yemek yiyebileceğiniz bu diyet, bazı diyetler gibi pahalı yiyecekler içermez. Bu yönüyle herkesin tercih edebileceği bir diyettir. Eski formunuza yoğurt ile kavuşmak isterseniz, siz de bu diyeti deneyebilirsiniz. Yoğurt Diyeti Listesi 1.GÜN Kalkar Kalkmaz 1 bardak ılık, limonlu su Kahvaltı 1 kase yağsız yoğurt 1 fincan şekersiz çay Öğle 1 tabak sebze çorbası 1 kase yağsız yoğurt Ara Öğün 1 fincan çay 1 adet mevsim meyvesi 1 kase yoğurt Akşam 1 kase sebze çorbası 1 kase yağsız yoğurt Ara Öğün 3 adet kuru erik 1 fincan bitki çayı( şekersiz) 2.3.4. ve 5. GÜN Kalkar Kalkmaz 1 bardak limonlu su Kahvaltı 1 yemek kaşığı yulaf 1 kase yoğurt 1 fincan şekersiz çay Ara Öğün 1 fincan çay 1 kase yağsız yoğurt 1 adet mevsim meyvesi Öğle 1 tabak sebze çorbası 1 kase yoğurt Akşam Yemeği 1 tabak mercimek çorbası 1 kase yoğurt Yatmadan Önce 3 adet kuru incir 1 fincan bitki çayı

02-02-2014, 11:29 tarihinde eklendi.