Pastırmalı Diyet Omlet

Gün olarak tüketilen ve hemen hemen herkesin beğendiği bir tarif olarak omlet, diyet yapanlar içinde özel bir tarifler sunulmaktadır.

Malzemeler:

- Yumurta - 3 adet yumurta akı - 1 çay kaşığı tuz - İstenilen çeşitlilikte baharat - 6 dilim pastırma - 1 dilim kaşar peyniri - Ispanak

Hazırlanışı:

Yumurtayı ve akının bir kap içerisinde iyice çırparak karıştıralım. Karıştırma esnasında üzerine istenilen çeşitlilikteki baharatları ve tuzu ilave edelim. Ocağımızı orta ateşteki dereceye getirerek üzerine geniş bir tava kolayım. Hazırladığımız karışımın tamamını bu tavaya ilave edelim. Birkaç dakika sonra sebzeleri ilave edelim ve pastırma en üstte kalacak şekilde kaşar peynirler ile birlikte üzerine ekleyerek tavamızı bir kapak yardımı ile kapatalım. Yaklaşık olarak 3 dakika kadar kapalı bir şekilde pişirilmiş olan omletimizi almak için bir spatula kullanalım. Spatula ile kaldırdığımız omletimizi servis tabağına ilave ederek yemek için hazırlayalım. Günün en önemli öğünlerinden biri olan sabah kahvaltısı için gayet hoş ve sağlıklı bir omlet oldu.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER