Balık Yağı Kilo Aldırır mı?

Omega-3 yağ asitleri vücut için gereklidir, fakat vücut tarafından üretimi gerçekleşmemektir. Balık yağında oldukça fazla bulunmaktadır. Dolayısı ile sağlıklı beslenmek için tavsiye edilen beslenme programlarında sıkça karşımıza çıkmaktadır. Balık yağının kapsül versiyonu eczane ya da aktarlardan temin edilebilir.

Balık yağı kilo aldırır mı? Sorusuna cevap vermek gerekirse şayet balık yağı vücudun ihtiyaç duyduğu kadar alınıyorsa kilo aldırmaz. Ancak bilinçsiz bir şekilde tüketiliyorsa kilo almak kaçınılmaz olabilir.

Balık yağı sağlıklı yaşam için fazlaca tavsiye edilmektedir. Çünkü vücudu birçok hastalığa karşı koruyucu bir özelliği vardır. Özellikle Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azaltır. Aynı zamanda metabolizma rahatsızlıklarında, tip 2 diyabet hastalığına ve doku iltihaplarına karşı kullanılması önerilmektedir.

Kalp ve damar hastalıklarından korunmak amacı ile günlük 500 miligram tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Ancak balık yağını kapsül şeklinde kullanmak yerine doğal balıktan almak çok daha yararlıdır. Kırmızı ete nazaran beyaz ete daha sağlıklı bir ettir. Balıketi tüketilerek hem balık yağı hem de diğer mineral ihtiyacı karşılanmış olacaktır. Balık yağının en çok olduğu balık türleri, tuna, somon, ringa ve soğuk su balıkları olarak sıralanabilir.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER