Kırmızı Et Kilo Aldırır mı?

Her besin maddesi fazla tüketildiği zaman elbette kilo almaya yol açar. Kırmızı ette yine fazla tüketildiği zaman kilo alımına yol açan bir besin maddesidir. Çünkü kırmızı ette bulunan yağ oranı diğer besinlere nazaran daha yüksektir. Dolayısı ile et tüketildiği zaman vücuda daha fazla yağ alınmış olacaktır.

Ancak et kilo aldırıyor diye et tüketimi tamamen sonlandırılmamalıdır. Kilo kontrolü yapmak için et tüketimini ölçülü bir şekilde yapmak gerekir.

Çoğu diyet listesinde yağ tüketimi neredeyse sıfıra indirilmekte ve dolayısı ile et yasaklılar listesine alınmaktadır. Fakat et vücut için gerekli bir gıda olduğu için asla tam anlamı ile kesilmemelidir. Diyet listelerinde et yasaklı olmaktansa ölçülü bir şekilde tüketilmelidir.

Vücutta toplanan kilolar, kalp, tansiyon, şeker gibi pek çok hastalığın tedavisini olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle de uygun diyet ve egzersizler ile kilo kontrolü sağlanmalıdır. Unutulmaması gereken bir ayrıntı var ki, doktor tavsiyesi olmadan uygulanan özellikle şok diyetler vücudu forma sokmaz. Aksine sağlık sorunlarına yol açabilir.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER