İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Kürü

Fazla kilo birçok kişinin ortak sorunu haline gelmiştir. Böylesine ciddi bir sorun ile mücadele etmek için insanlar çeşitli yollara başvurmaktadır. Kimyasal içerikli zayıflama hapları, bitkisel zayıflama çayları, diyet programları, egzersiz, cerrahi işlemler zayıflamak için başvurulan yöntemler arasında yer almaktadır.

Zayıflamak için sebzeler ile hazırlanan kürler de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nu zayıflamak için TV programlarında ya da internet ortamında birçok öneride bulunmaktadır. Bu önerilerden biri de sebze kürleridir. Zayıflamak için hazırlanan sebze kürler uygun bir diyet ve egzersiz programı ile birleştirildiğinde daha kolay kilo kaybı yaşanacak ve zayıflama süreci daha kolay olacaktır.

İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Kürü

Kür İçin Gerekli Malzemeler

  • Yarım bağ taze maydanoz
  • 4-5 adet taze lahana yaprağı
  • 1 tane limon

Kürün Hazırlanışı: Kür için kullanılacak sebzenin taze olması gerekmektedir. Pazarlardan ya da marketlerden taze sebzeleri temin ederek hazırladığınız kür ile zayıflama sürecinize destek olabilirsiniz.

Maydanoz-lahana ve limon küründe amaç kişinin tokluk süresini uzatmaktır. Ayrıca hazırlanan kür sağlık açısından da oldukça yararlıdır. Kişinin daha zinde olmasını sağlayarak, ruhsal sağlığın iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca strese karşı da iyi gelmektedir.

Zayıflama kürünü hazırlamak için 5 su bardağı su uygun bir tencereye alınarak kaynamaya bırakılır. Üzerine 5 adet lahana yaprağı el ile parçalanarak atılır. Tencerenin kapağı kapatılarak 3-4 dakika kısık ocakta kaynatılır. 4 dakika sonra maydanoz doğranmadan tüm olarak eklenir. Yine tencerenin kapağı kapatılarak 2 dakika daha kaynatılır. Hazırlanan kür süzülerek 3’e bölünür. Günde 3 defa aç karnına 1 su bardağı olacak şekilde ve içine 3 yemek kaşığı limon suyu ilave edilerek tüketilir. Kür günlük taze olarak hazırlanmalıdır. Küre limon suyu içileceği zaman eklenmelidir.

Kürün Uygulanması: Lahana-maydanoz ve limon kürü 1 hafta boyunca günde 3 defa içilmelidir. 1 haftadan sonra küre 3 gün ara verilerek aradan sonra tekrar bir hafta içilmelidir. Toplamda 3 hafta devam edilmelidir.

Zayıflama kürü 1 yılda 3 defa uygulanabilir. Özellikle bahar aylarında uygulanırsa kişi mevsim değişikliği nedeni ile halsizlik yaşamaz. Kür düzenli uygulandığında ve yeme alışkanlıklarına dikkat edildiğinde verilen kiloların kalıcı olması sağlanır. Kişi kolay kolay verdiği kiloları geri almaz.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER