Taylan Kümeli Detoks Çayı

Taylan Kümeli Detoks Çayı

Kendimizi yorgun hissettiğimizde, sık aralıklarla soğuk algınlığına yakalandığımızda, devamlılığını sürdüren sindirim problemlerimizde, tansiyonumuz yükseldiğinde, spora ayıracak vakit bulamıyorsak ya da aşırı sigara içiyorsak vücudumuzu arındırmak için detoks yapmamız gerekmektedir.

Detoks vücutta biriken zararlı maddelerden arınma anlamına gelmektedir. Yetersiz ve dengesiz beslenme, çevresel faktörler, ilaç kullanımı ya da stres gibi durumlarda vücutta biriken zararlı maddeleri dışarı atmanın en ideal yolu detokstur. Detoks asla bir zayıflama programı olarak algılanmamalıdır. Detoksun en önemli özelliği kısa bir süre içinde beden temizliği sağlamasıdır.

Detoks Nasıl yapılır?

Vücutta oluşan toksinlerden kurtulmak ve dış etkenlere karşı savaş açmak için yapılması gereken en önemli unsur doğal ve sağlıklı beslenmedir. Doğal beslenebilmek için mevsiminde mümkünse organik gıdalar ile beslenmek gerekir. Özellikle domates, salatalık, kereviz, maydanoz, kivi, kırmızı erik, vişne, kayısı, sarımsak, böğürtlen, omega-3 ve yoğurt tüketmeye özen gösterilmelidir.

Taylan Kümeli Detoks Çayı

Isırgan otu, portakal çiçeği, maydanoz, yeşil çay ve kiraz sapı karıştırılır. Her bitkiden 2 çay kaşığı olacak şekilde 250 ml suya kaynatılmış suya eklenir. 5 dakika demlendikten sonra içilebilir.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER