Terlemek Yağ Yakar Mı?

Terleyerek yağların yanması mümkün müdür?

Yağların yakılabilmesi için herkes kendince çözüm yolu arar. Özellikle bölgesel yağlanmalarda kilo vermek için yapılan bir takım diyetler yetersiz kalabilmektedir. Terleme problemi olan ve bölgesel alanlarda toplanma sorunu yaşayan bireyler bu konu için çözüm arayışına girerler. Yapılan diyet programları, sporsal etkinlikler ile vücuda form kazandırmaya çalışılırken ter atabilmek arzulanır. Çünkü ter yolu ile atılacak toksinler vücudun güzelleşmesine yarar sağlayıp, gençlik sağlayacaktır. Bugün pek çok kişi terleme eşofmanı vb. yöntemlerle terlemenin yolunu aramaktadır.

Akıllara takılan soru ter yolu ile yağların yakılıp yakılamayacağıdır. Bölgesel incelmeler terleme yolu ile sağlanabilir.

Örneğin kişi bel bölgesinden şikayetçi ise bu bölgenin sağlıklı bir şekilde terlemesine yardımcı olarak bölgesel incelmeye erişebilir. Bunun için en çok evde basit tekniklerle strech film ile sarma şekilleri denenmektedir. Mali açıdan uygun olan ve pratik terleme çözümü sağlayan bu aracın tene zarar vermemesi için kaliteli olanlarının terci edilmesi gerekir. Yine bitkisel uzmanlardan yardım alarak tende yağlanmış ve eritilmek istenen bölgeye bitkisel bazda yağlar tatbik edilebilir. Ten ile uyumu ve genel sağlığı tehdit etmemesi gerekir. Bu günlerde bahsi geçen ve terlemeye yardım edebilecek en gözde yağ, biberiye yağıdır. Acı biberiye yağı içerisine karıştırılabilecek olan nane yağı, portakal yağı, greyfurt yağı ve kakao yağı gibi yağlar ile bölgesel olarak incelmesi arzu edilen alan masajlanabilir.

Bu yağlardan biberiye yağı acı olması özelliği ile bölgeyi terletecek ve karıştırılabilecek olan diğer yağlarda yine selüloit gibi istenmeyen cilt problemlerinin önüne geçebilecektir. Bu karışım uçucu olabileceği için hızlıca sürmek ve iyice masajla yedirilmek istenir. Sonrasında kaliteli bir strech film yardımı ile bölge en az iki kat sıkıca sarılabilir. Bu şekilde alanda terleme sağlanabilip, yağların yakılmasına destek verilir. Ancak kişi bu terleme ile baskül üzerinde gram eksilmesi beklememelidir. Terlemek ile yağ yakımı desteklenebilecek ve incelme sağlanacaktır.

Her bünyede farklı özellik gösterebileceği unutulmadan hassas cilt sorunu olanlar temkinli yaklaşmalıdır. Terlemek ile yağ yakışınıdesteklemek için tempolu yürüyüşler, bölgeye yönelik hizmet verebilecek egzersizler, koşu, ter eşofmanları, strech film sarma teknikleri düşünülebilir. Böylelikle pratik ve sağlıklı yolarla terlenebilip toksinleri atarak bölgesel incelmeler sağlanabilir. Bu tüm detaylar için vücuda yeterli oranda su giriyor olması gerekir. Gün içerisinde iki litre su içerek terleme yolu ile yağyakabilmek mümkündür.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER