Yoğurt Yağ Yakar Mı?

Yoğurt neden faydalı?

Yoğurt yıllardır ‘’ak listede’’ yer alan yegane besin kaynağıdır. Bağırsak sistemine sağladığı yarar tüm dünyaca kanıksanmıştır. Sütten farklı olarak içinde bol miktarda protein bulundurur. Mayalanması nedeni ile bağışıklık sistemini güçlendirecek bakteriler üretilmektedir. Bu açıdan yoğurt oldukça faydalıdır ve her yaşta insan için gerekli bir besin kaynağıdır. Protein ve kalsiyum yönünden zengin olan yoğurt, aynı zamanda kalori yönünden oldukça masumdur.

Diyet listelerinde rahatlıkla yoğurt ismi telaffuz edilebilir. Çünkü aynı zamanda yağ yakma özelliği de vardır. Her üründe olacağı gibi içerisine katkı madde karışmamış olması, aşırı yağlı olmaması ve taze olması ile organizmaya hayat vererek yağ yakışını destekleyecektir.

Yoğurt yiyerek yağ yakmak mümkün!

Diyetlerinde yoğurt tüketmeyi tercih edenler protein alarak sağlık zincirinin halkasını sağlamlaştırırlar. Ayrıca diyetlerinde yoğurt kullananlar kullanmayanlara oranla %61 gibi yüksek bir oranla yağlarını yakabilmektedir. Yoğun kilolu olan insanlar diyetlerinde yağı azaltılmış diyet yoğurtlar tercih ederlerse; yoğurt yemeyenlere oranla kat ve kat daha fazla yağ yakabileceklerdir.

Her açıdan faydalı yoğurt!

Henüz altı aylıkken insan hayatına dahil olan yoğurt, ömür boyu tüketilebilecek yegane besin kaynağıdır. Kemik erimesi, diş problemleri, kas ağrıları, diyabet, tansiyon, obezite, kanser ve sayılabilecek her hastalık için yoğurt şifa kaynağıdır. Protein, kalsiyum oranı yüksek olan bu süt ürünü ile organizma canlanarak zararlı maddelerin atımı kolaylaşır. Tüm hastalıklarda bağışıklık sisteminin düşmüş olması nedeni ile yoğurt tüketimine her zaman izin olacaktır. Ayrıca iskelet sistemini koruyarak menopoz, yaşlılık ağrılarına da iyi gelecektir. Fazla tüketimi ve yoğun yağlı tüketimine elbette sınır olacaktır...

’Yoğurt yağ yakma özelliği ile de tüm diyet listelerine rahatlıkla eklenebilir. Tüketirken yağ oranı ve miktarına dikkat edilmelidir.’’

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER