1 Ayda 5 Kilo Nasıl Verilir?

Yaz yaklaştıkça yaza forma girmek için çabalar başlamış olmalı. Kendinizi daha iyi hissetmeniz için kilo fazlalıklarınızdan kurtulmaya çalışıyorsunuz. Ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Sizin için hazırladığımız beslenme programı ile bir ayda 5 kilo verebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız programdaki oranları erkekler bayanlardan biraz daha fazla tutabilir.

Kilo vermek isteyenler unutmamalıdır ki! Hızlı kilo vermek asla sağlıklı değildir.

Zayıflama konusunda önemli olan ayrıntı sağlıklı ve dengeli olmaktır. 1 ayda en sağlıklı kilo kaybı 1-4 kilo arasıdır. 4 kiloyu geçen kayıplar sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir.

1 Ayda 5 kilo Verdiren Diyet Listesi

Diyet listesi 5 gün boyunca ufak değişimler yapılarak uygulanmalıdır. Hafta sonu 2 gün için verilen programda dikkatli bir şekilde uygulandığında 1 ayda 5 kilo verilebilir. Ancak diyete sadık kalmak ve sabırlı olmak çok önemlidir. Diyet listesinden arzu edilen sonucu almak için programı egzersiz hareketler ile desteklemek çok önemlidir. Egzersiz ve diyet birleştirildiği zaman kilo verme süreci kısalacak, arzu edilen kiloya daha kolay ulaşılacaktır.

Diyet uygulandığı sürece su tüketimi de çok önemlidir. Gün içinde mutlaka 2 litre kadar su içilmesi gerekir. Su vücut için hayati önem taşıyan minerallerin kaynağıdır. Gelin hep beraber 1 ayda 5 kilo verdiren diyet listemize göz atalım.

  • Sabah Kahvaltısı: 1 kibrit kutusu beyaz peynir, 5 tane zeytin, 1 tane salatalık ve domates, 5-6 dal maydanoz, 1 dilim çavdar ekmeği
  • Öğle Yemeği: 1 porsiyon çorba, 3 tane orta büyüklükte köfte, Mevsim salatası, 1 kase yoğurt, 1 tane elma
  • Ara Öğün: 1 bardak ayran, 1 tane meyve, 2 tane grisini, 8 tane badem
  • Akşam Yemeği: Etsiz pişmiş 1 porsiyon sebze yemeği, 1 kase cacık, 1 dilim ekmek

Hafta Sonu Uygulanacak Program

  • Sabah Kahvaltı: 1 su bardağı süt, 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 1 tane yeşil kabuklu elma ya da armut
  • Öğle Yemeği: 1 porsiyon etsiz sebze yemeği, 1 kase yoğurt, 1 porsiyon mevsim salatası, 1 dilim ekmek
  • Ara Öğün: Kepek ekmeği kullanılarak hazırlanmış beyaz peynir ve domates ilaveli tost, 1 tane portakal
  • Akşam Yemeği: Yarım porsiyon etsiz sebze yemeği, 1 kase mevsim salatası, 1 kase yoğurt, 1 dilim ekmek

Not: Diyet programı uygularken kişinin yapısı ve yaşı ile mutlaka uygun olmalıdır. Doktorun tavsiye etmediği bir programın uygulanmamasında yarar vardır. Diyet uygulandığı halde kilo verme gerçekleşmiyorsa mutlaka gerekli kontrollerin yapılması gerekir. Kişinin sağlık sorunu varsa uyguladığı diyetler sonucunda kilo kaybı yaşamayabilir.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER