Bal Ve Tarçın Kürü Zayıflatır mı?

Kilo ile mücadele eden kişiler zayıflamak amacı ile birçok alternatif yola başvurmaktadır. Günümüzde bitkisel zayıflama yöntemleri oldukça popüler bir şekilde uygulanmaktadır. Zayıflamak için hazırlanan bitkisel kürlerden olumlu sonuç alabilmek için düzenli bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Bal ve tarçın kürü de zayıflamanın doğal yollarından biridir. Diyet programlarında oldukça fazla yer alan bal ve tarçın kürü zayıflama üzerinde oldukça etkili bir kürüdür. Naturel şeker içeren bal kan şekerini düzenleyerek açlık hissini bastırtır. Tarçın ise metabolizmanın hızını arttırarak daha fazla kalori yakılmasını sağlar.

Bal ve tarçın kürü evde kolaylıkla hazırlanarak gönül rahatlığı ile zayıflamak için kullanılabilir. Bal ve tarçın kürü ile beraber uygun bir diyet ve egzersiz uygulanırsa sonuca daha çabuk ulaşılabilir.

Bal Ve Tarçın Kürü

  • Yarım çay kaşığı tarçın
  • 1 su bardağı su
  • 1 çay kaşığı süzme bal

Bal Ve Tarçın Kürü Hazırlanışı:

1 su bardağı su kaynatılarak ocaktan alınır. Kaynayan suyun içine tarçın ilave edilerek topaklaşmaması için devamlı karıştırılır. Eğer kabuk tarçın kullanılacaksa tarçın 15 dakika kadar bekletilmelidir. Karışım 3-4 dakika bekletildikten sonra içine bal ilave edilerek bal eriyene kadar karıştırılır. Kür fazla soğumadan ılık bir şekilde günde 2 defa içilebilir. Karışımın kalori oranını düşürmek için organik bal tercih edilmelidir. Bal ve tarçın kürü taze hazırlanarak içilmelidir. Bekletilen kür acılaşabilir.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER