Kekik Çayı Zayıflatır mı?

Aşırı kilo nedeni ile oluşan obezite günümüzün yaygın hastalıklarından biridir. Aşırı kilo obezite ile beraber daha birçok sağlık sorununu beraberinde getirebilmektedir. Kalp ve damar hastalıklarına, tansiyon hastalığına ve daha birçok hastalığa yol açabilecek fazla kilolardan kurtulmak gerekmektedir.

Kilo problemi yaşayan ve bu sorundan kurtulmak isteyen kişiler alternatif yollara başvurarak forma girmek ve sağlıklı bir bedene kavuşmak istemektedir. İşte bu alternatif yollardan bir de kekik çayı ile zayıflamadır. Kekik çayının en önemli özelliği vücuttaki yağları eritmesidir.

Ayrıca kan dolaşımını hızlandırıcı etkiye sahip olan çay damar tıkanıklığı riskini azaltarak yüksek tansiyonu kontrol altına alabilmektedir. Kekik ülkemizde yaygın bir şekilde yetiştirilmekte ve sağlık için oldukça yararlı olan farklı çeşitlerde kekik üretimi yapılmaktadır.

Kekik Çayı Yağ Yakımını Hızlandırıcı Bir Etkiye Sahiptir!

Yapılan çalışmalara göre kekik çayı mikrop öldürücü bir etkiye sahiptir. Kekik çayı metabolizmanın daha aktif bir şekilde çalışmasını sağlayarak yağ yakma oranını hızlandırır. Kanser riskini önleyen kekik çayı şeker hastalarına da tavsiye edilen bir çaydır. Ayrıca yaşlanmayı engelleyici bir çay olarak da kullanılabilmektedir.

Kekik Suyu Nasıl Hazırlanır?

Kekik çayı hazırlayabilmek için önemli olan ayrıntı kullanılacak kekik yapraklarının taze olmasıdır. Kurutulmuş kekik yapraklarında yağ asidi uçacağından dolayı bitki etkisini kaybedebilir. Bu nedenle de etkisinden yararlanabilmek için taze kekik kullanılmalıdır. Kekik çayı hazırlamak için iki tane tencerede gerekmektedir. Tencerenin biri büyük diğeri küçük olmalıdır. Büyük boy tencereye bir litre kadar su ilave edilir. Diğer tencereye ise kekik yaprakları atılarak büyük tencerenin içine oturtulur. Büyük tencerenin kapağı ters olacak şekilde tencerenin ağzına yerleştirilir ve hava alması önlenir. Tencere 1 saat kadar kaynatılarak kekik çayı hazırlanır.

Kekik Suyu Ve Zayıflama

Kekik doğadan gelen mucizevi bir bitkidir ve oldukça fazla yararı vardır. Sindirim sistemini düzenleyerek hazmı kolaylaştırır. Ayrıca kanda bulunan aşırı yağın dışarı atılmasını sağlar. Kalori yakımı konusunda da mucizevi bir bitki olan kekik çayı zayıflama konusunda da oldukça etkili bir özelliğe sahiptir.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
isimsiz
isimsiz

selm ben makednoyadan size yarmozyu ismim nursel ben sizn poraminiz dhayma izliyorum ve diyet yapmak istiyorum herturlu diyeti denedim ama olmadı. şimdi size birsey sormak istiyorum nasıl bir diyet yapabilirim ben. 3 cocuk annesiyim cocuklarmida sezeryanla doğurdum. simdi çocuklarım hepsi buyuk. benim şuan kilom çok simdi benim kilom 85 kilodayım. 1,60 boyundayım siz bana ne turlu diyet yapmamı uygulayabilirsiniz sizden cevap bekliyorum ne olur kilo vermek istiyorum lütfen cevaplayın.

26-05-2015 11:28 Yanıtla Beğen (0)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER