Kol İnceltme Hareketleri

  • Vücudunuza göre kollarınız daha sarkık ya da kalın olabilir. Bu durum canınızı sıkmasın. Evde yapacağınız birkaç egzersiz sayesinde daha sıkı ya da ince kol ölçülerine kavuşabilirsiniz.
  • Chair Dip; ellerinizle bir sandalyenin ucuna tutunun. Daha sonra poponuzun sandalyeye değmemesi gerekmektedir ve ağırlığınızı ellerinizle desteklemelisiniz. Sol bacağınızı düz uzatın, diğer bacağınızı yere doğru yaklaşık 90 derecelik açıyla bükün. Bu arada hareketi yaparken dirseklerinizi geriye bükmelisiniz. Kalçanızı yere doğru yavaş hareketlerle indirirken tekrar yukarı çıkmak için kollarınızı düzleştirin. Ayaklarınızdan yardım almamaya dikkat etmelisiniz. Bir set şeklinde 10 ila 15 kez tekrarlayın ve sağ bacağınızı düz tuttuktan sonra sol bacağınızı bükerek hareketi tamamlayın.
  • Low Hower; bir minderin üzerine uzanın sonra ellerinizi omuz hizasında açın. Bacaklarınızı uzatın ayaklarınızın ağırlığını parmak uçlarınıza verin. İtme çekme pozisyonu için dengenizi sağlamalısınız. Gövdenizin üst kısmını yere doğru itin ve çekin. Egzersizi iki set şeklinde 30 saniye uygulayın.
  • Karın kaslarınızı sıkarken dirseklerinizi geride tutun. Dirseklerinize gövdenize yakın tutmayı ihmal etmeyin. Yere birkaç santim yakın durun, gövdenizi aşağı ittiğiniz zaman 15-30 saniye bekleyin. Fakat sırt probleminiz varsa kendinizi zorlamamanız gerekmektedir.
  • Triceps Stretch; sol kolunuzu başınızın üstüne kaldırın sonra başınızın üzerinden sağ omzunuza doğru uzatın.
  • Sol dirseğinizi sağ elinizle tutun ve esnememek amacıyla yavaşça dirseğinizi sağ omzunuza doğru çekin. Bu pozisyonda 10-20 saniye kadar kalın ve sonra öteki kolunuzla aynı egzersizi yapın.
  • Bir sandalyeye oturun ve ayaklarınızı omuzlarınızın hizasında açın. Bir egzersiz bandı alın ve bandın bir ucunu sol ayağınızın altına koyun. Bandın diğer ucunu sağ elinize alın dirseğinizi sağ bacağınıza koyun. Elinizi yumruk yapın ve omzunuza doğru çekin sonra aşağı kısma indirin. Hareketi yaparken bandınızı bırakmamalısınız. Her iki kolunuz için egzersizi 10’ar kez tekrarlayın.
  • Ayakta sabit bir şekilde dururken elinize bir lastik alın. Lastiği iki yana doğru açarak başınızın üzerinde tutun ve pozisyon aldıktan sonra kollarınızı omuz hizasını geçmeyecek şekilde iki tarafa açın ve kapatın. Egzersizi 12 kez tekrarlayın.

Uyarı: Egzersiz bandı ile yapılan egzersizlerde kol kaslarınız da çalışacağı için boynunuzda ya da belinizde ve sırtınızda herhangi bir rahatsızlığınız varsa egzersizi uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Herhangi bir rahatsızlığınız yoksa yukarıdaki egzersizlerden en az üç tanesini haftada üç gün düzenli bir şekilde uygulamanız halinde kollarınızda incelme olacaktır.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER