Lif Diyeti Nasıl Yapılır?

Lifli gıdalar ile beslenmek sağlık açıssından ve kilo vermek için oldukça faydalıdır. Uzmanlar sürekli lifli gıdalar ile beslenilmesi gerektiğinin altını vurgulamaktadır. Lif diyeti ile günlük 600 kalori alınarak haftada vücut yapısına bağlı olarak 3 kilo verilebilir.

Diyette öğünler arasında açlık hissedildğinde her hangi bir şeyin yenmesine izin verilmemektedir. Açlık anlarında yalnızca su içilebilir. Aşağıda verilen diyet listesi 3 günlüktür. Diyete sadık kalınarak aynı şekilde 1 hafta uygulanmalıdır. Ağır bir diyet listesi olduğu için 1 haftadan fazla uygulanmamalıdır.

Lif Diyeti 1. Gün

  • Sabah Kahvaltısı:Sabah kahvaltısı tahıl ağırlıklı olmalı. Yulaf ya da buğdaydan hazırlanmış bir kahvaltı yapılmalıdır.
  • Öğle Yemeği: İstenilen kadar içinde peynir ve yeşil sebzelerin bulunduğu salata yenmelidir.
  • Akşam Yemeği: Akşam yemeği yine salatan oluşmaktadır. İstenilen kadar içinde zeytin, mantar, avakado ve yeşil yapraklı sebzelerin bulunduğu bir salata tüketilmelidir. Salatada kullanılacak mantar çok az tereyağında hafif sotelenmelidir.

Lif Diyeti 2. Gün

Sabah Kahvaltısı: Tıpkı ilk gün gibi tahıl ağırlıklı kahvaltı yapılmalıdır

Öğle Yemeği: Bol limon ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı eklenmiş istenilen kadar karışık salata tüketilebilir.

Akşam Yemeği: 1 porsiyon sebze yemeği, 1 porsiyon haşlanmış brokoli

Lif Diyeti 3. Gün

Sabah Kahvaltısı: Yine tahıllarla hazırlanmış kahvaltı yapılacak.

Öğle Yemeği: İstenilen kadar peynir ilaveli salata tüketilebilir.

Akşam Yemeği: İstenilen kadar içinde zeytin, avakado, tereyağında sotelenmiş mantar ve yeşil yapraklı sebzelerden oluşan salata tüketilecek.

BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER