Yüzden Kilo Vermek İçin Neler Yapılmalı

Yüzden kilo vermek, düşünülenin aksine kolay bir işlemdir ve yüz kısmı kilolu olan herkes önereceğimiz yöntemleri rahatlıkla uygulayabilir. Bayanlardan bazılarının kilosu fazla olmasa da yüz kısımları oldukça etli görünür ve bu da çok dikkat çeker. Yüz kısmının kilo olması pek kişi tarafından tercih edilmeyen bir durumdur ve bazı kişiler içinde sıkıntıya sebep olabilir. Diyet veya egzersiz eşliğinde kilo vermiş ve yüz kısmınız hala eskisi gibi duruyorsa yazımızın devamını dikkatli bir şekilde okumanızı öneririz.

Yüzden Kilo Vermek İçin Yapılacaklar

 • Gün içerisinde her zamankinden fazla su içmeniz gerekecektir. Vücudun şekil alması ve görünümün daha parlak olması için suya ihtiyacımız olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak suyun bir diğer faydası da yüz kaslarını çalıştırması ve yüzün parlaklığını sağlayıp yüzde bulunan fazla yağ miktarını eritmesidir. Yüz kısmında bulunan yağların erimesi için yüz kaslarının gün içerisinde çalışmasına ihtiyaç vardır. Bunun için de gün içerisinde yaklaşık iki litre kadar ılık veya soğuk su içilmesinde fayda olacaktır.
 • Tüketilen şeker ve tuz oranının azaltılmasında fayda olacaktır. Özellikle az su içen kişilerin yüz kısımlarında şişlik görülür. Bu şişliğin oluşmasını engellemek ve yüzün daha genç görünmesini sağlamak için tuzu şekeri azaltıp suya daha çok ağırlık vermek gerekir.
 • Kullanılan bir takım ilaçlar yüz kısımlarında şişliğe neden olabileceği gibi kalıcı izlere de yol aşmaktadır. Çoğunlukla doktor kontrolü dışında alınan bazı ilaçlar kişilerin özellikle yüzünün şişmesine neden olup kötü bir görüntüye yol açmaktadır. Bu şişliklerden kurtulmak için de kullanılan ilaçları doktora göstermek ve yan etkilerinden kurtulmak için başka tedavi yöntemleri istemek gerekebilir.
 • Özellikle bayanlara hiçbir faydası olmayan alkol tamamen yüzün şişmesine ve kilolu görünmesine neden olmaktadır. Fazla alkol alımından sakınmak ve hatta hiç kullanmamak yüzün daha sık ve gergin görünmesi adına faydalıdır.

Diğer Alternatif Çözüm Yolları

 • Günlük olarak tüketilecek yemeklerin içerisin de az yağ kullanmayı tercih edin. Özellikle margarin gibi sağlıksız yağlardan kaçının.
 • Düzenli olarak uyumayı özen gösterin. Düzensiz uyku yüzün hem sarkmasına hem de şişmesine neden olan faktörler arasında yer alır.
 • Öğünler arasında özellikle güzel bir kahvaltı yapması asla es geçmeyin. Kahvaltı güne güzel başlamanıza neden olabileceği gibi gün içerisinde zinde kalmanıza da yol açacaktır.
 • Her gün mutlaka mevsim meyvesi ve sebzesi tüketin. Özellikle sebzeleri pişirirken buharda pişirmeye özen gösterin veya diriliklerini tam kaybetmemesine dikkat edin.
 • Günde birkaç dakika yanak egzersizi yapın. Bunun için yanağınızı şişirip beş saniye bekletebilir ve sürenin ardından üfleyerek bırakın. Bu işlem yanakların sarkmasını önleyeceği gibi yüzün şişman görünmesinin önüne de geçecektir.
 • Yemeklerin içerisinde dahil edeceğiniz şekerin ve tuzun gramını azaltın. Hatta pişirirken hiç kullanmayın ve daha sonra sofrada kullanın.
 • Parmaklarınıza birkaç damla zeytinyağı damlatın ve her gün sabahları cildinize masaj yağın. Özellikle yanak kısımlarınızı parmaklarınız ile yukarı doğru kaldırıp hafif şekilde çekin. Bu yöntem yer çekimden dolayı sarkan yanakları geri kaldırabileceği gibi şişlikleri de en aza indirecektir.
BU KONU HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ ?
Yorum Yazın
Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER